Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Neves Dj-k a szórakozóhelyeken...

Neves Dj-k a szórakozóhelyeken miért nem használják a master tempo-t, mikor a lejátszójuk ezt a funkciót már régen tudja?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi hogy egyes Dj-k miért nem használják a master tempo funkciót, ami megakadályozza hogy a zene tempójának gyorsításánál és lassításánál magas illetve mély irányba változzon a hangmagasság. (a master tempo gomb benyomásával ez megszűnne, csak a BPM szebessége változna a zenének)

Dj Free nél is észre vettem ezt, és más Dj-knél is, van ennek valami előnye esetleg? mert én csak hátrányt érzek.

Ezt a funkciót már a Pioneer CDJ 100 as is tudta anno, csak bakelit lejátszók nem még...



2013. nov. 16. 00:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én arra gondoltam, hogy egy kicsit magasabb hangszínben a refrénje a zenének jobban szól egy buliban. De van olyan zene, aminél jobban átjön a basszus, ez zene függő.
2013. nov. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
08:49 ha kicsit kifejtenéd bővebben a véleményedet annak nagyon örülnék :)
2013. nov. 18. 23:00
 13/17 A kérdező kommentje:

itt is azt írja hogy nem hátrány,ha master tempo-t használsz:

"Ha a DJ eszközöd vagy softwared rendelkezik “Master Tempo” funkcióval, használd is azt! A Master Tempo egy hangmagasság korrigáló technika, ami könnyűvé tesz bármilyen harmonikus keverést még drasztikus sebességváltoztatás mellett is. A megfelelő hangmagasság elérésekor kapcsold be a funkciót, így biztos lehetsz, hogy nem esel ki a kulcsból. "


forrás: [link]

2013. nov. 18. 23:08
 14/17 anonim ***** válasza:

tőled idézek: "csak az okát akartam megtudni, hogy ez miért jó :)"

nem miért jó, hanem a master tempo miért nem jó.

Gondokat okoz cd-ken a master tempo használata. Nem szeretik használni. Ennyi.

sosem használtam. Cska most, traktoron, mert ott nem okoz gondot a szoftvernek. Ellenben cd-nél teljesen mésképp oldja meg a gép. 3% alatt nincs értelme, fölötte pedig hibázhat. Ennyi. Lehet az 2000-es cd. És itt cd-ről beszélünk, nem mp3-ról.

2013. nov. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Értem szóval hibaforrás lehet a master tempo cd -knél... Én mondjuk őskövület CDJ400 ason használtam CD -vel master tempo-t és semmi hibát,akadást, hangkiesést...nem produkált, vagy csak nem vettem észre :)
2013. nov. 18. 23:22
 16/17 A kérdező kommentje:
ja most jutott eszembe, hogy az mp3-as cd volt amit használtam nem sima audio lemez.
2013. nov. 18. 23:27
 17/17 anonim ***** válasza:
nem úgy akadás. pici, apró ugrás lehet benne, amit lehet észre sem veszel, csak azt hogy elkezd mászni a zene.
2013. nov. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!