Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Neves Dj-k a szórakozóhelyeken...

Neves Dj-k a szórakozóhelyeken miért nem használják a master tempo-t, mikor a lejátszójuk ezt a funkciót már régen tudja?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi hogy egyes Dj-k miért nem használják a master tempo funkciót, ami megakadályozza hogy a zene tempójának gyorsításánál és lassításánál magas illetve mély irányba változzon a hangmagasság. (a master tempo gomb benyomásával ez megszűnne, csak a BPM szebessége változna a zenének)

Dj Free nél is észre vettem ezt, és más Dj-knél is, van ennek valami előnye esetleg? mert én csak hátrányt érzek.

Ezt a funkciót már a Pioneer CDJ 100 as is tudta anno, csak bakelit lejátszók nem még...



2013. nov. 16. 00:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
ki az a DJ Free? Ne haragudj, de még soha nem hallottam róla, és nem számit nevesnek egyáltalán. Afrojack, Hardwell, Tiesto, stb... ŐK hires DJ-k, és még soha nem vettem észre, hogy bármelyiküknél is változott volna a hangmagasság a mix folyamán... bár, náluk még a sebesség sem változott drasztikus mértékben, maximum percenként 3-4-et esett.
2013. nov. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Magyar híresebb Dj-kre gondoltam :) (ha nem jársz szórakozóhelyekre és azért nem hallottál még róla akkor azzal inkább ne dicsekedj)

Amúgy nem a mix folyamán változik hanem egy szám pl magasabb hangmagasságon megy végig mint az alap változata, mert nem használja a master tempó funkciót.

2013. nov. 16. 02:58
 3/17 A kérdező kommentje:
Azért sem jó a példád mert ők inkább Producer/Dj-k. Ők ahogy megfigyeltem a saját zenéiken kívül csak hasonló stílusú zenéket tolnak nem a nagy slágereket, így nem is nagyon változik a BPM ... viszont nagyon unalmas tud lenni a szettjük egy idő után,nem keverik a stílusokat, monoton...
2013. nov. 16. 03:09
 4/17 anonim ***** válasza:
Mi használjuk, igaz Traktor-on, és Keylock-nak van írva, és már megkönnyítette a helyzetünket, mert 102BPM-re levittük, aztán toltuk fel folymatosan, közben egy-két számot kevertünk át, míg végül elértük a 128 bpm-et, és ment a tipikus tuc-tuc. Jó dolgokat lehet kihozni belőle, ha jó számokat válogatsz össze.
2013. nov. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

más a traktorban, ahol én is használom, és más a cd-ken.

cd-nél sajnos okozhat gondokat, mint pl sebesség tartás.

3%alatt amúgy sincs értelme.

pl 100-as pional kifejezetten rossz a master tempo

2013. nov. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értem, már többször is megfigyeltem. Amúgy néha jól jön, ha más a hangszín, de inkább csak ha magasabb úgy 2-4 BPM-mel (nekem nincs %, Traktrort használok), nagyobbat szól a "drop". Amúgy szerintem azért, mert ha teljesen más stílusú a két zene és nagyon lassítani/gyorsítani kell, akkor nem szabályosan lüktetne a zene. Virtual DJ-ben ez tipikus probléma, ahogy CDJ-100-on is. Mondjuk egy profi 2000-es lejátszónál egyáltalán nem értem az okát.
2013. nov. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A master tempo pont hogy nem fog azonos hangszínt csinálni.

A master tempo lényege, hogy az adott zene menjen az eredeti hangszínen. Ergo ne nyávogjon nagyobb lassításnál, vagy gyorsításnál.

A virtual egy vicc. Traktor tud %-ot is kijelezni, csak be kell állítani :)

2013. nov. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
igen az nem kétséges hogy mi a master tempo lényege (eredeti hangmagasság megtartása ,sebességváltoztatás esetén is) de hogy az miért jó ha pl nem használja ki ezt valaki? és egy szám magasabb hangfekvésben megy végig emiatt . palacsinta írta hogy nagyobbat szól a "drop" gondolom a mélyre gondolt meg a lábdobokra...ez lehetséges, meg más lesz az egész szám hangulata gyorsításnál pl: magasabb hangon énekel valaki benne... csak az okát akartam megtudni, hogy ez miért jó :)
2013. nov. 18. 04:02
 9/17 A kérdező kommentje:
viszont direkt meghallgattam most egy mixet és csak 1-2 számnál magasabb a hangmagasság , akkor lehetséges hogy eredetileg így van meg neki a szám? vagy csak arra a számra kikapcsolta a master tempót? :O nem látok benne logikát...
2013. nov. 18. 04:22
 10/17 anonim ***** válasza:

nem ez miért jó, hanem a master tempo miért nem jó.

Ennyi.

2013. nov. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!