Hobbi szinten elszeretnék kezdeni zongorázni, de milyen szintit vegyek pontosan, milyen márka, típus?
Figyelt kérdés
sztetek mennyit érdemes rászánni?2013. okt. 14. 18:41
1/5 A kérdező kommentje:
és mire figyeljek oda a vásárlásnál?
2013. okt. 14. 18:44
2/5 anonim válasza:
Tudnod kellene, hogy szükséged van e automata kíséretre, vagy sem. Elsősorban azt javaslom, hogy olyan hangszert vegyél, amit nem túl nagy veszteséggel tudsz majd lecserélni, ha szeretnél szintet lépni. Épp ezért érdemes ismert világmárkák közül válogatni: Roland, Yamaha, Korg, stb. Ha "szintizni" akarsz, elég egy öt oktávos motyó, ha "zongoráznál"(komolyzene?), akkor érdemes venni egy 76 billentyűs-et. Mindenképp figyelj használt hangszer vásárlásánál, hogy fizikai sérülés ne legyen rajta, minden gomb működjön, a billentyűzet hibátlanul üzemeljen, szólaltassa meg a hangszert minden billentésérzékenységi tartományban, ami azért kell, hogy ne azzal kezd, hogy szerelőhöz viszed egy vagyonért. A neten találsz bőven szintit, amit szinte csak kipróbáltak, úgyhogy akár egy 10 éves hangszert is bátran megvehetsz, csak figyelj oda...ja és alkudj! :-)
3/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen!
2013. okt. 15. 10:01
4/5 anonim válasza:
Ezek a márkák nagyon drágák, amiket itt felsoroltak. Először nem kell márkásat venni elég, ha veszel valami márkatlan kis szintit, de az mindenképpen legyen nehéz billentésű azaz nehezebben lehessen lenyomni a billentyűket, mint egy átlagos szintin, mert ha könnyű billentésün tanulsz, akkor ha már megy és azt mondják, hogy játsz valamit egy zongorán az nem fogmenni, mert hang kihagyások lesznek benne. Én is zongorázom és egy nagy bécsi zongorán tanultam, ezért nagyon nehezen játszom szintin. Én azt tanácsolom, hogy az első 3 évre mindenképp egy olyn szintetizátort vegyél, amitől később kicsi anyagi veszteséggel meg tudsz válni.
5/5 anonim válasza:
Azért írtam "márkás" cuccról, mert az ilyen Medeli meg társai cuccoktól nem szabadulsz meg soha, egyből mehet a kukába, ha már nem kell. Amúgy az is szempont lehet a vásárlásnál-mivel digitális cuccról van szó-hogy megszólaljon erősítés nélkül is. Ez esetben viszont automata kíséretes hangszert kell venni, ami önmagában és kierősítéssel is megszólaltatható. Amit az előző hozzászóló írt, hogy nehéz billentésű szintit vegyél...szóval ilyen nincs. Olyan van, hogy kalapács mechanikás, de az már vagyontól kezdődik, nincs értelme. Viszont billentésérzékeny-kicsit ütöd kicsit szól, jobban ütöd hangosabban szól-az okvetlen legyen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!