Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zongorázni tanár nélkül meg...

Zongorázni tanár nélkül meg lehet tanulni? Mit kell ahhoz mindenkép tudni hogy zongorázni tudjak?

Figyelt kérdés
A Hangjegyeket se tudom sajnos hogy lehetne megtanulnom illetve amikor van a kotta honan tudom eldönteni hogy az a fekete izé most melyik hangjegy dó ré mi vagy fá vagy ilyesmi????????
2009. nov. 10. 18:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Esélytelen, tanár nélkül max megtanulod a billentyűket, esetleg a kottát és egyszerűbb dolgokat el tudsz pötyögni. Viszont a zongora - már ha tényleg zongorázol - nagyon igénybe veszi a kezet, a tanár pl amiatt fontos, hogy ha nem a megfelelő technikával csinálod, akkor segít és megmutatja, hogy kell. Márpedig nincs olyan ember, aki elsőre a megfelelő módon játszik, mert eszébe nem jut, hogy kell.

14 éve zongorázom, plusz 3 éve szintetizátorozom is (messze nem ugyanaz a kettő!!), szóval tapasztalatból mondom, még az se mindegy, milyen tanárnál vagy, kezdetben átéltem pár elég kellemetlen ínhüvelygyulladást.

2009. nov. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A "fekete izék" a félhangok:) Azt onnan lehet tudni hogy a hangjegy mellet van egy # vagy egy b betű szerű valami.
2010. márc. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!