Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyiket választanátok?...

Melyiket választanátok? Játékra és zenehallgatásra kéne.

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]



2013. okt. 12. 10:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Sokkal jobban jársz egy Hi-Fi fejhallgatóval + ha kell mikrofon is, akkor veszel egy külső asztalit.

A Superlux nevű gyártótól pl már 10000 Ft alatt közel középkategóriás Hi-Fi hangzást kapsz, olyat, amitől egy életre kivered a fejedből, hogy valaha is újra Gamer fejhallgatót vásárolj magadnak.

Egyes típusok cserélhető kábeles kialakítást kaptak, így nem kell kukába dobnod a fejest, ha megtörne a kábel, hanem egyszerűen rádugod a másikat(a csomaghoz alapból 2 is jár), vagy bármelyik hangtechnikával is foglalkozó műszaki boltban veszel hozzá újat. Ráadásként 3 év garancia is jár hozzá, ami + biztosíték arra, hogy nem maximum 1 évig fog tartani, mint egy gagyi Genius.


Ajánlott cserélhető kábeles modellek:


Superlux HD668B (félig nyitott kialakítású) - [link]


Superlux HD669 (zárt kialakítású) - [link]


Zavartalan játékra a HD669 ajánlottabb, mert jobban kizárja a külső zajokat, ami játék esetében fontosabb, mint zenénél, mivel egy játék hangereje sokkal nagyobb dinamikatartományban mozog, mint mondjuuk egy zenéjé (pl egy közeli robbanást akár 10-20x hangosabbnak is hallhatsz, mint mondjuk a lépés hangját, így fontos, hogy a halkabb részek alatt se szűrődjön be a külvilág zaja)


Ha megfogadod a tanácsomat, akkor amellett, hogy pénzt is spórolsz, olcsóbban egy sokkal jobb minőségű fejhallgató birtokosává válsz, mintha egy a "Gamer" jelző és beépített mikrofon megléte miatt túlárazott terméket vásároltál volna.


+Ajánlok mellé egy olcsóbb asztali mikrofont is, ami odaver még a legdrágább headsetek mikrofonjainak is:

Trust Starz - [link]

2013. okt. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! És a basszus milyen benne?
2013. okt. 12. 11:55
 3/14 anonim ***** válasza:
Kellően erős basszussal rendelkezik, főleg a HD669, ami zártságából adódóan is erősebb mélyeket kínál.
2013. okt. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Most nézem, hogy holnap estig Superlux akcio van a muzikernél, szóval érdemes legkésőbb holnap leadnod a rendelést, mert most 7500 Ft-ért megkapnád az egyébként 8800 Ft-os HD669 típust.
2013. okt. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Itt árukeresőn néztem,hogy nincsen sok jó vélemény erről a boltról,érdemes innen rendelni?
2013. okt. 13. 13:47
 6/14 anonim ***** válasza:

Én rendeltem már tőlük egy Novation Launchpad midi kontrollert és semmi probléma nem volt, ingyen kiszállították, mivel 10000 Ft feletti termék, a fizetés pedig utánvétes módon zajlott le.

Szerintem megbízható hely, azért 4 csillagot mégsem hiába kapott az árukeresőn.

2013. okt. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 _.-Akv-._ válasza:

Én rendeltem tőlük, ma jött meg, semmi gáz nem volt :)


(Azt a fülest rendeltem amit az 1. írt)

2013. okt. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

És elégedett vagy a Superlux-al?

A HD669-et vásároltad?

Milyen a hangzása/hangminősége az általad korábban hallott/használt fejhallgatókhoz képest?

Milyen kiegészítők lapultak a dobozban a fejhallgatón kívül?

Tarthatnál egy kis beszámolót, ha már úgyis a szóban forgó termék egyik szerencsés birtokosa vagy.

Köszönjük!

2013. okt. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 _.-Akv-._ válasza:

A 669-et vásároltam, és ki is hozták 2 munkanapon belül. (Szombaton rendeltem, kedden jött)

Hangminőség kicsit rosszabb, mint a Sony MDR-XB600-am-é, viszont kb. kétszer olyan hangos, meg fele annyiba kerül. (7500 Ft vs 15000 Ft)

A dobozban volt maga a fejhallgató, 2 kábellel (1m, és 3m), egy jack 3,5 to 6,3 adapter, egy ilyen kis zsákocska a füles tárolására, meg egy kis clip a füles, és a kábel összeillesztésére. Mondjuk amúgy se jön szét, de azzal be lehet biztosítani.

Maga a doboza csúnyácska, dehát kit érdekel :D



Összegzés: Ilyen áron jobbat még nem próbáltam, hangos, egész jól is szól, meg a cserélhető kábel pozitívum.

Ja, meg játékban olyan hangokat hallok meg vele, amiket eddig nem. (Karakter el-el dobált megjegyzései, stb...)


A mikrofon meg nagyon jó, bár nem hallottam még a hangját, de az érzékenysége csodás. A szoba másik feléből is bőven hallani vele. A régi mikimhez mármár oda kellett hajolni, és még úgy is halk volt.

2013. okt. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 _.-Akv-._ válasza:
UI: A tetején levő kis izék mikor megjön kemények, aztán vagy megszokod, vagy megpuhul. Nemtudom, de már nem érzem.
2013. okt. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!