Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért nem megy a gitáron a...

Miért nem megy a gitáron a "hammerezés"?

Figyelt kérdés

Akusztikus gitárom van, próbálok megtanulni egy számot (Nothing Else Matters a Metallicától), van az intróban egy olyan rész, hogy:

0h5p0 7p0 0h5

Ez a rész kifogott rajtam (mint az összes többi "h" jelzés), a "pull off" az viszont jól megy.


Hogy lehet erre gyakorolni? Tanárhoz eddig nem jártam és nem is fogok.



2013. okt. 5. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:
33%

"Tanárhoz eddig nem jártam és nem is fogok."


ezért nem megy. :)

2013. okt. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
és mielőtt letámadsz, azért csak egy kérdésedre válaszoltam a kettő közül, mert látatlanban nem tudjuk, hogy mit csinálsz szarul. Gondolom rossz már a tartás is, meg a technikai rész borzasztó, ahogy az lenni szokott, és valószínűleg azért fogott ki rajtad. w
2013. okt. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ha ez nem megy akkor komoly gondok lehetnek
2013. okt. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hogyan lehet gyakorolni? Úgy, hogy sokáig próbálkozol vele, ésegyre jobban fog menni. A lényeg, hogy ne csak simán odatenni próbáld az ujjad. Hanem amilyen érősen csak tudsz, üss rá vele a húrra. Azt furának tartom, hogy a pulloff sikerül, az szokott általában nehezebben menni az emberek nagy részének.
2013. okt. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm, letámadni meg nem fogok senkit, nagyon kezdő vagyok még :)
2013. okt. 5. 17:59
 6/6 anonim ***** válasza:

Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás.

Ha nagyon nagy a húrmagasság/húrnyomás az persze nehezíthet rajta, de akkor is meg lehet csinálni.

2013. okt. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!