Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » 11 éves vagyok de szeretnék...

11 éves vagyok de szeretnék mwgtanulni akkusztikus gitáron játszani mit tegyek, hogyan kedjem el?

Figyelt kérdés
Zeneszakkörről lemondok mert csak itthon szeretnék megtanulni szabadidőmben , mert eléggé vonzódom a gitárhoz, mert sztem az egy csúcs hangszer. De tudnátok ajánlani ilyen oktató jellegű NORMÁLIS vidiket, szövegeket kezdőknek?

2013. okt. 5. 09:38
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

1. lépés

Vegyél egy gitárt.

Ma már 15-20 e forintért lehet kapni olyan gitárokat, amik kezdésnek tökéletes.

2. lépés

Iratkozz be tanárhoz.

El lehet bohóckodni otthon magadba, meg nézegetve videókat, de soha nem fogsz igazán jó technikát kialakítani így, mintha ott ülne veled egy tanár, aki megmutatja, hogyan fogj le rendesen egy akkordot stb.

3. lépés

Gyakorolj orvérzésig.

Ezt otthon tudod csinálni kottákra, és skálákra amit megbeszéltél a tanárnál.


Ha vonzódsz tényleg a gitárhoz, és van egy csöpp eszed, akkor ezt így csinálod majd, mert otthon csak pengetőzésig jutsz.

2013. okt. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi :) de nálunk a közelben nincs tanár csak szakkör és arra már nincs beiratkozás :( nem lehet
2013. okt. 5. 18:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor várj a következőre!

Autodidakta módon meg lehet tanulni jól gitározni.

De ha te nagyszerű gitáros akarsz lenni, akkor járj tanárhoz, és azt gyakorold, amit tőle tanultál, és ne azt amit a netről lestél le. Nem éri meg higgy nekem.

2013. okt. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan tanulhatsz könyvből, meg netről. Én 18 vagyok. Nemrég múlt el 2 éve, hogy gitározom. Eleinte könyvből kezdtem: Muszty- Dobay könyv, félévre rá meguntam, elkezdtem netről tanulni, s bár a kottázást nem tudom, szerintem könnyen bemagolhatom ha majd kellenifog, már ott tartok, hogy Jimi Hendrix számait és szólókat kezdtem el tanulni.

Ajánlom neked: [link]

Én nem szerettem mert nem nagyoknak szól, de neked még tetszene szerintem. :)

2013. okt. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha NAGYON ügyelsz a helyes technikára, állandóan, még rutinos öreg rókaként is, még a kéztartásra is, akkor helyettesítetted a tanári odafigyelést. Ha ez az önkontroll "megy" neked (idővel persze) kb "gond nélkül", az annak a jele, hogy kellőképpen elvetemült... izé... elkötelezett vagy. Igaza van annak, aki sokkal nehezebbnek nevezi ezt az utat, és nagyon megéri hallgatni mindenkire, aki lebeszél arról, hogy esetleg néhány rossz beidegződést szerezz, majd tízszeres meló árán gyötrődj a levetkőzésükön, pl mert fárasztóbb, lassabb/pontatlanabb, csak a megszokás miatt tűnik kényelmesebbnek, és ha kontrollált körülmények között eleve jól szoktad volna meg, akkor nem kéne ínhüvelygyulladást kapni, tényleg kezdettől a legkényelmesebb rutin vezetné a szervóidat... Megoldható netről összecsipegetni a helyes (valóban minimál erőt/ügyességet igénylő) technikákat, megoldható a szükséges TELJES szigorral gyakorolni, hogy kb "a hangszereden fütyörészhess" tudással, mindig edzésben tartott motorokkal lehess 1db valódi muzsikus a szó presseri értelmében. Csak egyszerűbb, ha 1db valódi mester fogja a kezedet, és nem hagy lazsálni se, tévedni se, előre szaladni se... Tanítványként haladva lesz igazán kung-fu ez is.
2013. okt. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó előtti utolsó válaszoló igen megnézem a weboldalt. Ezzel megkaptam a választ köszi hogy segítettetek! :)
2013. okt. 15. 21:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!