Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan és miként kezdhetem el...

Hogyan és miként kezdhetem el zenészként?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és elkezdtem zongorázni már pár éve, lehet kicsit megkésve azzal a céllal ugyanis zenész akarok lenni vidéken.Élőzenész.Szerintem nem kell nagyon ragozni hogy miről beszélek..gondolom mindnekinek a hakni zenész jut eszébe...Mivel nagyszüleim révén sok dalt tanultam meg és tudok is így ezt hasznát vehetném főleg ha megtanulok zongorán tanulni később úgy is szintetizátoron. Hogy lehetne belőlem majd a későbbiek folyamán? Szüleim azt hiszik hogy hobbyból csinálom pedig ezzel célom van mint már mondtam.És csak röhögnek hogy én ezt akarom( nem mindig)..Hogy kezdhetném majd el? Tudom hogy senkienk nem egyből indult be a szekér mindneki lentről kezdte de én is szeretnék egy szintig eljutni.

2013. okt. 3. 20:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Próbálj meg minél több színpadi tapasztalatot szerezni. Először játsz a haverok előtt, családi rendezvényeken. Persze itt nem az unokatesó lagzijára kell gondolni, hanem a X éves a nagypapa és 1-2 számmal köszöntöd. Nyilván nem főidőben, de kulturális jellegű, ingyenes rendezvényekre (falunap, szüret, főtéri rendezvények, etc.) is be lehet menni értelmes műsorral. Nyugdíjas klubokban és otthonokban is mindig van fogadókészség. Nyilván nem ezek lesznek a világot jelentő deszkák, de mindig van visszajelzés, hogy amit csinálsz, azt jól csinálod-e, mik az erősségeid, hol vannak a gyengeségek (mit kell erősítened). A repertoárodhoz és a technikai felkészültségedhez szervezd a fellépést.

Kezdő zenészként persze mindig kardinális kérdés a cucc. Az én esetben nyári munkával kerestem meg a hangszerre valót. Érdemes működő zenekarnál, rendezvényszervezőnél, hangosítónál is valami munkát vállalni (road). Bár unalmas tud lenni a pakolás, de egy csomó technikai dolgot is el lehet lesni.

Ha van a lakhelyeden valami zenés önszerveződő klub, akkor csatlakozhatsz hozzájuk is. Ha másban nem a rendezvényszervezésben tudnak segíteni.

2013. okt. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!