Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » 1,5 év gitározás után térjek...

1,5 év gitározás után térjek át western gitárra vagy vegyek inkább egy minőségibb klasszikust?

Figyelt kérdés

Körülbelül 1,5 éve gitározom, főleg fingerstyle stílusban. Viszont anyagi okok miatt egy nagyon olcsó (klasszikus) gitáron kellett tanulnom, ami meg is látszik a hangzásán, hangolásán. Ha pl. behangolom a gitárt, akkor ha az egész húrt pengetem, tiszta a hang, viszont ha már valamelyik bundon lefogom, van egy kis eltérés, néha nem is olyan kicsi. Így utólag már tudom, hogy hülyeség volt neten venni úgy, hogy ha jól emlékszem nem is hangszerbolt árulta, hanem valami áruház és még azóta sem sikerült kiderítenem a márkáját, mert nem volt írva, mikor vettem, csak annyi, hogy klasszikus gitár és semmi címke nincs rajta.


Eredetileg countryval akartam kezdeni, de többen javasolták, hogy az nem jó kezdésnek, mert a húrok kikezdik a kezdők ujjait, így klasszikust vettem. Viszont már unom, hogy ilyen sz*r a hangolása, nem olyan jól hangzik rajta egy dal, mint ahogy kellene meg amúgy is előbb utóbb el akartam kezdeni countryn is játszani, de most a 7000 Ft-os f*s gitárom miatt nem tudom, hogy akkor megérné egy jobb minőségű, nem noname, jó hangzású klasszikus gitárt venni és azon játszani még egy ideig, vagy váltsak inkább rögtön countryra?

Mindenképp szeretnék egy másik gitárt, csak így nem tudok dönteni.

Te hogy döntenél? Mit tanácsolsz?


2013. szept. 16. 23:42
 1/3 anonim ***** válasza:
A contry-hoz szerintem kell a western gitár adta fémes csilingelő hang. Az, hogy nem tartja a hangolást, és bundozás sem tökéletes egy dolog, de ha te is úgy ítéled meg másfél év után, hogy a klasszikus gitár nem hozza a country-s hangzást, akkor szerintem western gitárt érdemes venni.
2013. szept. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben voltam, mint te, azt leszámítva, hogy nekem azért nem került ilyen rossz állapotba az első, olcsó klasszikus gitárom.

Én váltottam western gitárra (Fender CD-60), de igazából nem is váltás volt, mert a mai napig elő-előveszem a noname klasszikus gitáromat :D

Ha eredetileg az tetszett jobban, de már gitározol másfél éve, valószínűleg te sem fogod megbánni, ha veszel egy western gitárt. Nem túl extrém használat mellett azért szerintem nem olyan ujj gyilkos mint ahogy azt sokan állítják :)

2013. szept. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha countryt szeretnél játszani, akkor inkább western gitárt lenne érdemest venned, annak a hangzása passzol hozzá. Én főleg elektromoson játszom viszonylag vékony húrokkal, de mégsem szokta kikezdeni az ujjaim, amikor egy-egy dal erejéig a fémhúros akuszikusomon játszom.
2013. szept. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!