Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Boss ME-70 vs. Pedálok?

Boss ME-70 vs. Pedálok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy Boss me-70 multieffektem, én teljesen meg vagyok vele elégedve. Van egy zenekarom, vannak fellépéseink is, és most olvastam egy hasonló témájú kérdést, amiben a hozzászólók kivétel nélkül azt írták, pedálokkal sokkal jobb hangzást lehet elérni, mint egy multieffekttel. Én mindig is multit használtam, sima pedálon sose játszottam. Ezért kérdezlek titeket, mennyiben észlelhető élőben a hangzáskülönbség, illetve megéri-e váltani?

A felszerelésem:

Ibanez rg470

Boss me 70

Randall rg200


Előre is köszi a válaszokat!



2013. szept. 9. 18:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Azért a Boss ME-70 már egy elég jó multieffekt. Ha meg vagy vele elégedve, akkor én nem tartom érdmesnek lecserélni. Szerintem érezhető lenne a különbség, ha jó minőségű kispedálokat használnál helyette, csakhogy azok elég borsos árúak, és ahhoz, hogy olyan kisvasutat állíts össze, ami hozni tudja a multiddal kikeverhető hangzásokat, komolyabb összeget kellene ráköltened.
2013. szept. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy a multiból használsz-e erõsítõ szimulációt/torzítót.

Ha igen és áttérsz róla az erõsítõ saját hangszínére, akkor hatalmas változás lesz.

Ha csak effektezel a multival, akkor itthoni amatõr körülmények között felesleges a váltás.

A legjobb hang persze akkor jön, ha semmi nincs a gitár meg az erõsítõ között, (illetve az effekt hurokban) csak egy kábel.

2013. szept. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!