Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zúg az akusztikus gitárom,...

Zúg az akusztikus gitárom, hogyan lehetne tenni ellene?

Figyelt kérdés
Nem a bundoknál van baj, hanem amikor megpengetem a basszushúrokat, valami berezonál a testben a húrláb környezetében. Elektroakusztikus a kicsike, a jack-csatlakozót próbáltam meghúzni, még fixebben rögzíteni a húrlábat is, de mindig berezonál....

2013. szept. 6. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Fixebben rögzíteni a húrlábot? Hogyan próbáltad???


Mit értesz azalatt, hogy 'zúg'? A tömeg, az zúg, meg a Volga... :)


Nem inkább zörög? :)

Lehet, hogy valami letört vagy elrepedt belül, dugj bele egy kézitükröt, azzal meg tudod nézni

2013. szept. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Még az is lehet, hogy csak beleesett valami és megszorult valahol, próbáltad már megrázni, hallatszik-e, hogy van-e benne belül valami szabadon gurigázó/mozgó rész?
2013. szept. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Két csavarral van rögzítve(meg ragasztva is) a húrláb, azokon a csavarokon húztam. Megtapiztam belülről, nem érzek semmit, csak egy kötegelő vége lóg a testen belül(amivel valami rögzítve van belül?) de az a kis műanyag nem adhat olyan hangot(szerintem). Rakok fel hangot hogy zúg majd
2013. szept. 6. 19:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Elektroakusztikus, csavaros húrlábbal????

Nem gyakori megoldás. Az elektroakusztikusok nagy része ugyanolyan akusztikus, mint a többi, tehát ragasztott a húrlábja általában.

Miféle gitár ez pontosan (gyártó, modell)?


A kötegelő nyilván a kábeleket fogja. Nem hinném egyébként, hogy simán "tapizással" meg lehet az ilyesmit állapítani, nem véletlenül használnak a hangszerészek tükröt.

2013. szept. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!