Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárt vegyek?

Milyen gitárt vegyek?

Figyelt kérdés

Volt már régebben egy Cort elektro-akusztikusom, és egy Vision szólógitárom. De eladtam őket, mert nem tanultam meg rajtuk játszani. Most basszusgitározok. Cort-om van, meg vagyok vele elégedve. De úgy döntöttem, hogy megint veszek egy akusztikus gitárt, és újra belevágok. Mostmár komolyabban akarom venni. A kérdésem az lenne, hogy ki melyiket ajánlja? Fender CD-60, Cort OPB AD810 vagy Cort Jade 1? Legfőképp azért választottam ezeket mert, viszonylag jó fajta gitárok, ismert/megbízható márkák, nem olyan drágák, és tetszenek. Akinek bármelyikkel kapcsolatban van valami tapasztalata, vagy javaslata, kérem ossza meg velem! :)

(Bunkó hozzászólások nem érdekelnek!! Illetve nem fogok nagyon olcsó "tanuló" gitárt sem venni. De ha valaki arra akar rábeszélni hogy vegyek 3x drágább gitárt, az sem érdekel, köszönöm!)



2013. szept. 4. 14:38
 1/5 kojee ***** válasza:

Fender cd60: szerintem elég vérszegény hangja van, hiányoznak a mély tónusok.

Cort ad810: ezt csak kereskedésben próbáltam ki, de kb az mint az előző.

2013. szept. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! a Jade 1-ről van valami tapasztalatod?
2013. szept. 5. 08:45
 3/5 kojee ***** válasza:

Azt még nem fogtam soha.

Bár ez csak tipp, de ebben az árkategóriában ezt tudják a gitárok.

Ha nem ragaszkodsz az új hangszerhez, akkor 30 környékén kifogható egész jó kis használt gitár is. Meg picit árnyalva a dolgot, a fender is, meg a cort is kényelmes gitár, csak a hangjuk nem a legjobb, de tanulni, meg, hogy az ember hurcolja ide-oda, arra teljesen megfelelnek.

2013. szept. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Cort AD810, szerintem jól használható, a hangja az árkategóriájában hozza azt, ami várható.
2013. szept. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeket! Igazából, tényleg csak tanulgatni akarok rajta egy-két dolgot, gitározni haverokkal meg ilyenek. Ezzel kapcsolatban nincsenek túl nagy céljaim. Fellépésre úgyis marad a basszusgitár. :P
2013. szept. 6. 10:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!