Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyire nehéz megtanulni...

Mennyire nehéz megtanulni hárfázni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sokan azt mondják hogy a hegedu a legnehezbb hangszer azon a legnehezebb megtanulni játszani.Én játszom hegedun 8 évig hegedultem zenetanár segítségével idén felyeztem be a sulit.2 éve fuvolázom nagyon szeretm még 4 évig fogok járni.Mindketto jól ment szépen tudok rajtuk játszani.Gitározni és zongorázni nem tudok tokéletesen de egyszerubb darabokat eljátszom mindketton.

Meg szeretnék taulni hárfázni és arra lennék kíváncsi mennyire nehéz megtanulni rajta játszani ilyen elomenetellel.SZERINTETETK MELYIK A LEGNEHEZBB HANGSZER?-mármint nem súlyra hanem tudásra.



2013. szept. 5. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincsen nehezebb vagy könnyebb, hangszer, ha egy bizonyos szint fölött mindegyik ugyanolyan nehéz. A hegedű olyan szempontból valóban nem könnyű, hogy elég természetellenes tartást igyényel, ami a kezdőknek gyakran gondot okoz. Én még életemben nem játszottam hárfán, de gondolom az sem kivétel. Arra a sztorira viszont konkrétan emlékszem, hogy a Queen gitárosa pár hét alatt tanult meg alapszinten hárfázni egy számuk felvétele előtt (jó, tegyük hozzá, hogy ő zenei téren zseni...)
2013. szept. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen zenei képzéssel nem lenne nehéz dolgod megtanulni :)
2013. szept. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat.Tapasztalatok?:D
2013. szept. 8. 19:50
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem nehezebb hárfázni sem, mint zongorázni vagy hegedülni.

A hárfával kapcsolatban azonban nem árt, ha tudod, hogy nagyon sokba kerül egy hangszer, a húrjai is drágák, valamint állandóan hangolgatni kell, ami nagyon sok időt és türelmet igényel. Viszont olyan gyönyörű hangja van, hogy megéri a sok vesződséget. :)

2013. szept. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 nbettix válasza:
Vannak dolgok amikre nehezebb rájönni (pl.:ujjrend), ezért szerintem az elején érdemes tanárt vagy hárfázni tudó ismerőst megkérni az alapokhoz.
2014. jún. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

A hárfa nem olyan, mint egy "függőleges zongora". Mindkettőn játszok és teljesen más!!!!

A hárfánál az egyik legnehezebb feladat a helyes test- és kéztartás. Az ujjak- kar és könyök helyzete amit folyamatosan tartani kell. Az elején ez okozza a nehézséget. Később a kotta-pedál-testhelyzet trióra való megosztott figyelem+ az ujjrend. A 7 db 3 állású pedál a módosított hangokért felel. Gyakran előfordul, hogy egy darab közben többször is változik az előjegyzés, és ilyenkor nincs idő megállni gondolkodni, hogy melyik pedált kell nyomni. Szóval igen, nehéz hangszer, mert nagyon összetett. De elegendő gyakorlás és kitartás után természetesen ez is készséggé fejleszthető.

2017. ápr. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!