Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit jelent az hogy akkordmenet...

Mit jelent az hogy akkordmenet (gitár)?

Figyelt kérdés
E-moll akkordmenet, ez így mit jelent? :)
2013. szept. 1. 22:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Akkordmenet: egy adott hangnem akkordjait játszod le egymás után. Em esetében érdemes szerintem G-dúr hangnemhez kapcsolódó akkordokat átnézned (úgyis minden moll szám legtöbbször átmegy dúr hangnembe).

A teljesség igénye nélkül: G, Em, Am, D7, G7, C, Cm, Hm.

2013. szept. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! És mi az hogy hangnem? :)
2013. szept. 3. 21:54
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]


Mondjuk a hangnem fogalmát itt bevezetni kb. olyan, mintha az atomerőmű kazettáinak cseréjét kezdeném el leírni...

Nem hallod a hangok, hangnemek közötti változást, nem látod a kezet sem a hangszert, sem a fogólapot. Én sem látom, hallom, mit, hogyan sikerült elsajátítanod. Ezen a ponton tényleg érdemes lenne tanárhoz menni.

2013. szept. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazad van, halva született próbálkozás volt, már akkor tudtam amikor elküldtem a kérdést... :D de azért egy próbát megért hogy halvány lila gőzöm legyen róla. :D köszi az eddigi válaszokat! :)
2013. szept. 4. 15:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!