Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Vintage vagy Epiphone?

Vintage vagy Epiphone?

Figyelt kérdés
melyik a jobb,megbízhatóbb gitármárka?? melyik csinál jobb les paulokat?

2013. aug. 23. 23:59
 1/6 Beniy ***** válasza:
Én inkább az Epiphone-t választanám, ha Les Paul típusú gitárt szeretnél. Már csak azért is, mert tulajdonképpen az Epiphone gityók az Gibsonok budget kategóriás változatai. Tehát nagyjából ugyan az, csak picit más anyagokból, hogy olcsóbb legyen valamennyivel.
2013. aug. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én próbáltam mind2t, és nekem a Vintage jobban bejött.
2013. aug. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát az attól függ melyik modellekre gondolsz konkrétan, de sejtem, hogy Epiphone Les Paul standard vs Vintage v100. Mindkettőn játszottam már, illetve volt is egy Epiphone standardom. A vintage sokkal jobban hozta azt az "öblös" Les paul hangzást és nekem kényelmesebb is volt. Az Epiphonenál egy kicsit jobb volt a kidolgozás minősége, és a hangolókulcsok (grover) odaverik a Vintage Wilkinson kulcsait. Nehéz dönteni, hogy melyik a jobb, én így utólag inkább a Vintaget vettem volna.
2013. aug. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vintage, sokkal.
2013. aug. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,elég megosztottak a vélemények. benntvoltam egy hangszerboltba és kipróbáltam egy gibsont egy epiphonet és egy vintaget.a gibson drága hangszer ezért azt csak azért próbáltam ki hogy lehessen mihhez viszonyítani. a boltba voltam kb. 1 órát. az epiphone tényleg nagyon hasonlít a gibsonhoz és nagyon jó kis soundja van. viszont a vintage is nagyon tetszett. és nem akarok elhamarkodott döntést hozni,mert lehet hogy később megbánnám. ezért is van minnél több olyan kommentre szükségem akinek van vintage vagy epiphone gitárja. és ezzel kapcsolatban várom a véleményeteket a gitárjaitokról. :)
2013. aug. 24. 14:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Játszottál a fejszéken, viszonylag képben vagy a különbségekkel. Az igazi megoldás nyilván a gibó vétele volna, ami ...szó...forintokban nem kifejezhető. Epi jó móka, főleg a custom modellek, de manapság már ez is tízezrével készül, tehát ugyan olyan érdektelen lehet, mint egy új Vintage LP, ami szintén tör az anyagitár babérjaira és egyre több gitárost csábít a zászlaja alá. Én azt javasolnám ha már olcsón akarsz a témában hangszert szerezni, nézz rá a Hangström baltákra. Hátha újabb agyalásba fogsz:-)
2013. aug. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!