Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Meg lehet tanulni gitározni...

Meg lehet tanulni gitározni tanár nélkül mondjuk a youtuberól?

Figyelt kérdés

Teljesen kezdő lennék és szerintetek ez a hangszer jó lenne egy kezdőnek?

[link]


Köszönöm a válaszokat :)


2013. aug. 19. 19:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Heló!


Igen, de szerintem egy jó gitáros könyvet és a Guitar pro nevű progrmaot is szerezd be.


Olvass utána agitároknak, hogy miylen stílus jönne be neked, mert az akkusztikusok között is van különbség.


Sok sikert!

2013. aug. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szia :) Hány éves vagy? Csak azért, mert ez 3/4-es gitár. Ha már elmúltál 12, akkor vehetsz nyugodtan 4/4-eset is :) Én 15 évesen kezdtem gitározni, egy fél éve. Én is internetről tanultam, és most már nagyon jól megy, úgyhogy vágj bele, hajráá!
2013. aug. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
ha normálisan akarsz tanulni, akkor ne youtubeot és könyveket keress, mert azok csak felületesek, és többnyire csak gyenge hobbigitárosok lesznek az ilyen "tanulók". Ha zenét akarsz tanulni, ahhoz bizony tanár kell..
2013. aug. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%
Utolsó: tévedsz. Ha valakinek van tehetsége hozzá, az megtanul tanárral, vagy tanár nélkül is. Ha pedig valakinek nincs hozzá tehetsége, azt taníthatja akár Slash is, de nem lesz kiemelkedően jó. A bandában, ahol énekelek, a gitáros otthon tanult meg gitározni 3 éve, és fantasztikusan megy neki, sokan megirigyelhetnék.
2013. aug. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
5%
Ha tipikus szobagitáros akarsz lenni, akkor hajrá. Tanárral sokkal gyorsabban és alaposabban menne.Arról nem is beszélve, hogy bizonyos dolgok nagyon rosszul be fognak rögzülni, ha nincs tanár. De mondom, ha ilyen 4 akkordos rockszámokat akarsz játszani, akkor persze, meg lehet tanulni, de soha nem fog úgy menni, mint egy olyannak, aki tanárhoz járt.(ha csak nem vagy zseni)
2013. aug. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%

Rengetegen tanultak meg maguktól gitározni, tanár nélkül. Híres gitárosok is.


Lassabban megy, mint tanárral? Nyilván igaz. Lehetetlen? Nem.


Az meg, hogy ki milyen szinten gitározik, csak attól függ, mennyi időt és energiát öl bele, és hogy milyen szintet akar elérni.


És azt már csak halkan említem meg, hogy ha valaki tanárhoz jár, de a tanár rossz, akkor az aztán óriási hátrány lesz - és erre is rengeteg példa van.

2013. aug. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

és nyilván csak véletlen, hogy 1-1 jó tanárnak a tanítványai 90%-a remek gitáros lesz (függetlenül attól, hogy ezzel akar-e foglalkozni, vagy csak hobbiból, esetleg csak magának, attól még nagyon jól játszik), a tanár nélküli embereknek meg a 95%-a hallgathatatlan, és alapjában véve szar. biztos véletlen :)


Táncolni is meg lehet tanulni youtube videókról. Nézd meg hogy keringőznek a nagyok, aztán próbáld leutánozni. Csak ha jön valaki akivel táncolni akarsz, esetleg más is látja hogy hogy keringőzöl, ne lepődj meg, ha kiröhögnek.


Ja, és a guitar pro még mindig nem oktató oldal. Nem arról szól a gitáron tanulás, hogy melyik hang után melyik hang jön. de erről sok embernek fingja sincs sajnos

2013. aug. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

nem oldal, hanem program, bocsánat elírtam



aki nem hiszi el mit ad egy jó tanár, menjen el legalább egyszer egy tanárhoz, és játsszon el neki bármilyen egyszerű dolgot, amit már úgy érzi hogy teljesen tud, és nem tud rajta mit csiszolni. meg fog lepődni hogy milyen ötletekkel áll elő egy zenéhez értő ember, és mennyi olyan ötlete lesz, amit nem azért nem csináltál meg, mert lusta vagy kigyakorolni, hanem mert nem úgy hallod magad, nincsenek olyan jó ötleteid, meg mert egyszerűen nem fogsz rájönni a büdös életben magadtól, hanem kell hozzá egy tehetségesebb, képzettebb zenész, aki elárulja a titkokat.

2013. aug. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, az a lényeg, hogy ha tudsz menj tanárhoz.Ha nem, akkor ne számíts nagy sikerre, hobbiszinten menni fog, és saját magad szórakoztatására tökéletes.


Egyébként azt látom, hogy rengeteg fiatal kezd el magától gitározni, ami jó lenne, csak hogy az elméleti részeket teljesen kihagyják. Jól megtanulnak TABot olvasni + néhány akkordot és ennyi. Azt jönnek a kérdések, hogy két év gitározás után miért nem tudja eljátszani a sweet child o'mine szólóját...És kb. 3 év után döbbennek rá arra, hogy "b*szki én egy négy akkordos számra nem tudok egy egyszerű szólót írni."

2013. aug. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

ígyvan, a #9-es teljesen jól leírja, annyival egészíteném ki, hogy az elmélet mellett még a hallás az amit teljesen elhagynak. Nagyon kevés gitáros venné rá magát, hogy bármit is hallás után próbáljon eljátszani, inkább itt íratja le valakivel a tabot, meg nem is játszik olyat, amihez nincs tab. Aztán csodálkozik, hogy nincs fejlődés.

AKi híres és állítólag magától tanult meg, biztos hogy nem guitar pro-t használt. Leült, és addig hallgatta a zenét amíg el nem játszotta, de ma már senki nem csinálja ezt, elvárja hogy kiszolgálják, majd csodálkozik hogy nincs fejlődés

2013. aug. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!