Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az nem baj ha úgy akarok...

Az nem baj ha úgy akarok megtanulni gitározni, hogy nem tudom az ilyen c-moll meg ilyeneknek a definicióját?

Figyelt kérdés
Ezeket sose szerettem, bonyolultak, és szeretném hanyagolni a tanulásukat, anélkül is megtudok majd tanulni gitározni ? (Egyébként dobolok már egy jó ideje, de több hangszeren is szeretnék játszani)

2013. aug. 16. 18:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Hát... mintha vizilabdázni szeretnél megbízható úszni tudás nélkül.
2013. aug. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha hosszútávra tervezed, akkor inkább el se kezdd.

Nem kötelező mindent megtanulni, mert mivel nem is lehet mindent megtanulni, de ahhoz mérten, hogy milyen nagyban akarod csinálni, annál inkább kellene többet tudnod.

A másik dolog pedig, hogy az alap tudás nélkül ilyen le utánzós technikával kell tanulnod, akkor pedig a játékodba nem leszel benne Te magad.

2013. aug. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem baj, nyugodtan hanyagold el, csak ne számíts arra, hogy valaha is normálisan fogsz tudni gitározni.


Tulajdonképpen az se fontos, hogy a hangokat ismerd. Csak az ujjaidat kell ide-oda raknod és közben pengetni a húrokat...:D

2013. aug. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Hát, ha zseni vagy, akkor nem fontos.

Manapság tudod már senkinek sem kell felfedezni a szorzást, osztást, gyökvonást, pithagorasz tételt és a zenei fogásokat is megtanulhatjuk másoktól, de nem muszáj, felfedezhetsz mindent magadtól is.

Lehet, hogy még a kottát is kitalálod, biztosan eszméletlen Ász vagy...

2013. aug. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Jó, nem azért kérdeztem hogy gúnyolódjatok (tisztelet a kivételnek), de hallottam már jópár olyat hogy a hangokat Se ismeri de mégis tud hallás után játszani, gyakorlás után. Akkor más kérdés. Ha elmegyek gitártanárhoz akkor ott megtanítják ezeket nekem?

/

2013. aug. 17. 20:00
 6/14 anonim ***** válasza:

Sok mindent magadtól is megtanulhatsz, netről, haveroktól, könyvekből, kottából.

Egy tanárnak viszont az a dolga, ért hozzá, mindig olyan feladatot ad, amit meg tudsz csinálni, ha iparkodsz, tudsz fejlődni. Lehet, hogy Te olyasmiket szeretnél csinálni, ami nem megy csak úgy, kapásból. Nem vitatom, költséges és ha csak egy kissé akarsz tudni gitározni, valamennyit magadtól is tanulhatsz, nem mondta senki, hogy nem.

Te döntesz.

2013. aug. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Rendesen szeretnék megtanulni, nem kicsit, több hangszer is érdekel ( basszusgitár, szólógitár, szinti stb..) de a dob marad mindenképp a főhangszerem
2013. aug. 18. 00:28
 8/14 anonim ***** válasza:

A kérdés feltevésből az derült ki, hogy munka nélkül akarsz eredményt elérni, tanulás nélkül tudáshoz jutni. Ez rossz hozzáállás, ezért nehéz komolyan venni téged.

Van egy mondás: "A művész semmit nem ér tehetség nélkül, de a tehetség semmit nem ér munka nélkül."

2013. aug. 18. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát, általánosba sokat szenvedtem ezekkel, azért nem a szívem csücskei, de ha olyan fontos akkor megtanulom.
2013. aug. 18. 22:10
 10/14 anonim ***** válasza:

Tudod, még kölyökkoromban valami hangszerkiállításon az egy akkor menő rockbanda (már fogalmam sincs ki volt)gitárosa demózott az egyik standon. A rockzenészség összes külső jegyét magán viselte.

Közben valaki valamit kérdezett az egyik kiállított orgonával kapcsolatban (nem szintetizátor, hanem rendes, pedálklaviaturás orgona). Odaült, fél percet játszott valami komolyabb Bach műből, én meg csak lestem... Mert az illető először is zenész volt, és csak utána gitáros egy bandában.

2013. aug. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!