Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok! Mennyi idő?

Papa777 kérdése:

Gitárosok! Mennyi idő?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nektek mennyi idő megtanulni egy számot? Pl Sweet child o mine, vagy Slash anastasia? Az utóbbit meglehet tanulni önszorgalomból, tanár nélkül?

2013. aug. 12. 08:01
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Somewhere, köszi a válaszokat, ott akadtam el, hogy alap akordok ugye megvannak, pár számot eljátszok, skálázni szeretnék elkezdeni, csak nem tudom melyikkel kell kezdeni, minden honlap más...
2013. aug. 14. 08:16
 12/19 anonim ***** válasza:

Pentaton, aztán modális.

Ezekkel elég sokáig el lehet lenni.

2013. aug. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszi, zöld pacsi
2013. aug. 14. 09:04
 14/19 anonim ***** válasza:
Somewhere.. neked mi bajod van, miért lennék kamugép?
2013. aug. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Mert amit írsz az baromság.
2013. aug. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Amúgy a 9es válaszóló mondta ki az igazságot. Begyakorolják sokan hangról hangra úgy ahogy van, "bemagolják".. azt gyakorolhatja akármeddig, de nincs benne az érzés, csak játszik mint egy gép, az nemfog úgy szólni :) EZ itt a varázslat! Ehhez kell érzék, tehetség, HALLÁS.
2013. aug. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Mi baromság, magyarázatot kérek :) Én leírtam hogy ÉN hogy csinálom. Így.. Nem okoskodom bele hogy ki hogy tanuljon számot.
2013. aug. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Én kicsivel több mint 2 éve kezdtem tanulni, (tanár nélkül) gitározni.

Én úgy kezdtem skálázni, hogy a vékony E- ről mutató és középső ujjal indultam fel a húrokon így: E1 E2 B2 B3 G3 G4 D4 D5 A5 A6 E6 E7 és vissza. Először pötyögöd, aztán egyre gyorsabban. Aztán állítottam olyan szabályt, hogy hatot hibátlanul, folyamatosan, s ha elrontottam akkor elölről. De pl itt van ez is: http://www.youtube.com/watch?v=3XvADMO01cI

2013. szept. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

én azt vettem észre, hogy aki 1-2 óra alatt megtanul egy ilyesmi nehezebb kaliberű számot, az általában csak eltalálja a hangokat, de kb ennyi, semmi érzés nincs benne.. én ezt úgy mondom, hogy 10 éve gitározom.. lehet, csak én vagyok maximalista, mert azt akarom, hogy szinte teljesen ugyan úgy szóljon és egy szám így minimum egy hét.. de olyan is mint amilyet akarok :D persze ha reggeltől estig ott ülnék felette, nekem is meglenne a 2-3 nap, de nincs ahhoz elég erő az ujjaimba :D


22/L

2014. ápr. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!