Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » KPop/ Más mű dalszövege (ill....

KPop/ Más mű dalszövege (ill. élettapasztalat) : különbség?!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Félre értés elkerülése végett. Nem utálom a Kpopot. Sőt van egy két dal ami tetszik is. Viszont személyesen úgy, nem ismerem, csak tanulmányozgattam. Arra a következtetésre jutottam, hogy a KPop előadók nagy része nem a dalszövege miatt, hanem inkább a jól megcsinált zene miatt sikeresek. Találtam olyan előadókat akik nagyon jó szöveget írnak (vagy csak pont egy olyat hallottam) őszinte, igazságról szól, megélt dolgokról. De sajnos találtam olyanokat is ami csak arról szól, hogy " ne menj, maradj, szeretlek. Főleg ilyen címszavakban. Persze a szerelem létfontosságú dolog, de sajnos sokat ez a szöveg nem mesél el. De mondom, ettől még nagyon jó kis zenét csinálnak, és igazán VÉRPROFI koreográfiát, főleg a fiú csapatok. És tényleg vannak olyan előadók, hogy tényleg igazán JÓK!

------------------------------------

KÉRLEK EZT HALLGASSÁTOK MEG!


Kedvenc bandám adja elő, akinek a frontembere, ezt az elvonó közben/után írta. Minden ember úgy értelmezi ahogy akarja, de talán mindenkinek volt már felhős időszak az életében. Ha valaki a klippet is megnézi, a vége igzából a "meggyógyulást" ábrázolja, egy "Perfect Life" feliratú kocsival. (((Én pár éve egy elég komoly 2 éves depresszióban szenvedtem, én is sok dolgot kipróbáltam, de megtanultam a leckét.)))


Sorry a sok írásért elkapott a hév :)) Kérlek írjatok, hogy ti mit gondoltok, talán anniyra nem hülyeség amit írtam?:D


2013. aug. 12. 01:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Nah, pedig úgy terveztem, hogy nem írok, mert lehet én meg elfogult vagyok velük szemben :)

Mégis, kénytelen vagyok egyet érteni, (vmilyen szinten) mert tényleg, én is a minap gondoltam egyet, és elkezdtem olvasgatni a dalszövegeket magyarul. Éppen ezért mondtam, hogy elfogult vagyok, mert imádom a Kpop-ot és társait, mellette nagyon tetszettek a dalszövegek is, de nem mondtál hülyeséget, mert szinte mind (vannak kivételek) a szerelemről szólt. DE ne csak az én véleményemre adj, (hátha válaszol még más is) mert én is kb, 1-1.5 éve űzöm :) Meg az meglehet, hogy én is te is pont olyan bandákkal találkoztunk, akik erről írnak/tak.

A koreográfiával teljesen egyet értek: VÉRPROFIK főleg a FÚK :DD

Hááát, ennyi lenne részemről, de szerintem idősebb is vagy nálam,(máshogy látod a dolgokat) mondom elfogult is vagyok, mert tetszenek a szövegek, maguk a srácok is...stb. :D

2013. aug. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

3 eve hallgatok kpopot. nincs olyan szam,aminek ne neznem meg a hunsubjat. en szemely szerint imadom a szoveguket. van mondani valojuk,egy tortenetbe foglaljak be. sok kpop dal az elet nagy igazsagairol szol. rengeteg embert hallottam,ami kpopnak koszonheoen szokott le a cigarettarol, alkoholrol. meg amugy is .__. mi abban a gond,hogy nagyon sok dal szol szerelemrol? szerintem semmi. de megtobb van,aminek koze sincs a szerelemhez. szoval szerintem te pont azokat hallgattad,aminek ilyen lovestoryja van.:D

na. ez az en velemenyem. tiszteletben tartom a tiedet,mivel persze,nagyon sok dal ''csak'' arrol szol,hogy ''szomoru vagyok amiert itt hagytal,gyere vissza,szeretlek...'' ,csak azt nem ertem,hogy ezzel mi a gond.

tudom,hogy te semmit nem mondtal az amcsi zenerol,de pl en sokkal szivesebben hallgatom az ilyen zenet a szerelme szovegekkel,minthogy azt hallgassam minajtol,hogy ''mekkora kutlrva vagyooooooook'' meg amcsi rapperektol,hogy mennyire be vannak szivva:D namindegy.:)

2013. aug. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
bocsi,hogy ilyen hosszura sikeredett:$ elozo voltam
2013. aug. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Mindsick4you válasza:
Nem ismerek sok k-pop előadót, csak a nagyobb neveket. A műfaj nem igazán a stílusom, legtöbbször elég felszínes, mondhatni primitív dalszövekkel találkoztam, ami egy ugrálós számnál nem is számít annyira, de a balladák is sablonosak voltak számomra. Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy minden dalszöveg ilyen, lehet, hogy csak én ismerek ilyeneket. Jobbára csak FT Islandet hallgatok, a többit csak ismerem :)Szóval biztosan vannak színvonalasabb szövegek is, max nem ismerem őket.
2013. aug. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!:))) Igen lehet pont azokat fogtam ki. :) MOndjuk Amerikába tny és való több a pesszimista dal mint mondjuk a Kpop-ban, de ott is van ami inkább az árulja el, hogy lehet kigyógyulni belőle, de igen vannak k.rvás dalok is. :D De köszönöm, hogy adtatok kis igazat is az írásomra. :)
2013. aug. 15. 16:20
 6/7 anonim válasza:
Szia.:) igazából nagyon egyet értek veled.. Én, úgy az igazi értelmet, az életről, családról, átélt dolgokról szóló dalokat Tablotól hallottam eddig.. Nem vagyok az a bőgőmasina féle, de esküszöm, bekönnyezek a dalain.. A legtöbb számához nincs videoklipp, anélkül is megfogo a dalszöveg, amihez van, ott meg nem a koreográfiáé a szerep.:) szívesen meghallgatnám a számot amiről beszélsz, de sajnos nem mutatja a linket:/ szóval örülnék ha leírnád a címét:) mellesleg ne értsétek félre, van pár olyan csapat is, aminek rettenetes jó számaik vannak.. Én amit még észrevettem az az, hogy a mai cspatok többsége régebben, a karrierük kezdeténél sokkal szebb dalokat énejeltek mint manapság.. amikor még nem a jó koreográfiáé volt a főszerep/jó, azért a jól kidolgozott koreográfia csak dob a zenén, csak az a baj, hogy egyszerre a jó táncot nem tudják összehozni annyira a jó szöveggel../ például ha a Super Juniort veszem alapon, régebben volt az It's you számuk, ami engem teljesen megfogott mint a nemrégiben megjelent 'Sexy free & single'..Ettől függetlenül ez se rossz szám, és még mindig imádom őket, csak hát na..:) Bocsi hogy ennyit dumáltam :) annak a számnak a címét pedig megköszönném!:D
2013. aug. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha pörgős, jó ütemű a szám, akkor tőlem én énekelhetnek akármilyen hülyeséget (csak ne ütközzön az elveimmel, meg a felfogásommal), tőlem arról is énekelhetnek, mennyire szeretik a plüssmacit, vagy milyen szépen süt a nap a réten. Akkor úgyis a jó ritmus fog meg.

Ha komolyabb szöveget akarok, aminek jelentősége van, azt is találok. Hangulattól függ.

És igen, vannak hasznos és buzdító szövegek is a kpop-ban.

Lásd miss A- I don't need a man (Koreának szüksége van rá hogy komolyan vegye ezt aszámot). Sok egyéb önbizalomnövelő számot és egyéb témát is hallottam már. Szóval ott is megvan minden. Csak max nem olyan arányban.

2013. szept. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!