Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mivel fessem le a koptatólapom...

Mivel fessem le a koptatólapomat, és a pickup kereteimet?

Figyelt kérdés

van egy cort cr100-as gitárom ( fekete )és szeretném a koptatólapoot, és a pickup kereteket lefesteni feketére, hogy kicsit egyedibb legyen. milyen festéket ajánlanátok hozzá? olyasmire gondolok, ami hasonló, mint amilyen festékkel autókat fényeznek, mivel azoknak megvan az a fényes hatása, mint amilyen a koptató eredetileg, és nem jönnek le egykönnyen. tehát a kritériumok:

-a lefestett felület legyen olyan hatású, mint az alkatrészek eredetileg ( tehát fényes )

-legyen strapabíró ( tehát ne jöjjön le róla, ne karcolódjon könnyen, ne kopjon gyorsan, stb. mint egy autó fényezése )


még mielőtt kérdezitek, hogy miért nem veszem inkább meg ezeket az alkatrészeket..nos azért, mert nem szeretnék rá olyan sok pénzt kiadni, mert még szeretnék pickup fedőket is, és az már önmagában is elég drága.., valamint nem biztos, hogy méretben, és a csavarhelyeket illetően jók lennének a gityómra az új alkatrészek, hiszen utángyártott les paul alkatrészeket csak a gibson-féle szabványhoz forgalmaznak, és nem vagyok benne teljesen biztos, hogy ez megegyezik az én gitárom paramétereivel.


na remélem sikerült normálisan megfogalmaznom a kérdést, de ha valami esetleg nem érthető, akkor kérdezzetek rá nyugodtan!


jah és.. http://www.youtube.com/watch?v=H_9GT2ZkYGA&feature=c4-overvi.. esetleg valami olyasmi, amit ebben a videóban használ a pickguard színezéséhez, nem lenne jó?

és ha jó lenne, kérlek írjátok le, hogy hol lehet ilyet kapni, valamint hogy mi is ez pontosan.

a válaszokat előre is köszönöm!! :)


jah..és ezt a kérdést azért nem a barkácsolás témába írtam, mert úgy gondoltam, hogy itt mégiscsak többen foglalkoznak gitárokkal..



2013. aug. 1. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:

1. Szerintem nem igazán jól fogja azt semmilyen festék. Hamar kopni fog.


2. Nem értem, milyen színezőt kérdezel. Nincs a videóban semmi színezés. Fogott egy süteményesdoboz-fedelet, aztán súrolóporral lesúrolta róla a festéket.

Amúgy jó ronda lett a végeredmény.

2013. aug. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Közben az jutott még eszembe, hogy ha műanyagot akarnék festeni, akkor elsősorban a makettezőket kérdezném, mert azok szoktak szép dolgokat elérni műanyag modellek festésével.
2013. aug. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
igen, én is szoktam makettezni, és ki is próbáltam egy hasonló felületen egy revell festéket, de túl gyorsan lepattog róla :/
2013. aug. 2. 00:35
 4/6 anonim ***** válasza:
Én gitározom, de régebben sokat foglalkoztam vasútmodellezéssel. Műanyag cuccokat tök jól lehetett festeni, a Revell cég modellfestékei például direkt műanyag makettekhez és modellekhez vannak, én azokkal teljesen elégedett voltam. Lehet, hogy azzal lenne érdemes megpróbálni, ha mindenképpen festeni szeretnéd. Én mondjuk lehet, hogy új alkatrészeket próbálnék keresni, a rendes LP pickupkeret talán még jó is lenne rá, a koptató szerintem nem, de lehet, hogy némi átalakítással passzolna. De érdemes a gitarshop.hu-n is körülnézned az alkatrészeknél, ott is szoktak átalakítás során gitárról leszedett cuccok lenni, ott talán még direkt ehhez a típushoz valót is találnál.
2013. aug. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
esetleg egy ilyen festék jó lenne rá? ( van hozzá festékszóró, amit tudnék használni.. ) [link] természetesen innen is a fekete színűre.
2013. aug. 4. 16:56
 6/6 A kérdező kommentje:
ja..és ha a felülete miatt nem maradna meg rajta jól a festék, mert fényes, túl sima, stb. és a festéktől ( remélhetőleg ) úgyis fényes hatása lesz, esetleg lecsiszolhatnám, valami finom dörzspapírral, hogy jobban megmaradjon a festék.
2013. aug. 4. 16:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!