Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Olyan gitárba amibe gyárilag...

Olyan gitárba amibe gyárilag be van szerelve egy aktív pickup ki lehet cserélni passzívra?

Figyelt kérdés
Konrkétan a Jackson RR24es gitáromból akarom kiszedni az aktív EMG 81et és kicserélni egy passzív EMG HZ H4 es pickupra. Szólna rendesen ?

2013. máj. 26. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze, visszafelé mindig könnyebb a csere. De akkor nem csak a hangszedőt, hanem az egész elektronikát cserélned kéne valószínűleg, tehát potikat is.
2013. máj. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ki lehet, de 81 helyett HZ-t rakni elég nagy marhaság, mert nagyságrendekkel szarabb szedõ.
2013. máj. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mi az,hogy nagyságrend ? Ez baromság H4nek sokkal jobb hangja van (szerintem).Kiemeli a gitár természetes hangzását és nem folynak ilyen undorítóan egybe a hangok.Ezenkívűl a tiszta hangzása csapnivaló.

http://www.youtube.com/watch?v=9UIlTf96JnU

RR24 és az Edwards között szinte semmi különbség nincsen.

2013. máj. 27. 15:20
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne youtube videókból indulj ki. Aktív EMG-knél tisztább hangú szedõ nem nagyon van, a legtöbb passzív sokkal jobban összemos.

De ha nem tetszik az aktív hang akkor tegyél passzívat, csak nem értem miért EMG-t, mikor passzívból Dimarziok, Seymourok sokkal jobbak.

2013. máj. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha ne egy kész tényből induljak ki akkor miből ? Ez a legjobb nekem és kész.
2013. máj. 28. 15:48
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha közel a mágnes a húrhoz, akkor tényleg elég ronda nemlinearitások meg intermodulációs torzítás költözhet a szólásába, és pont a tisztán szóló összhangzatok esetében lesz kása. Ha tudsz állítani rajta (nem is merem, lusta vagyok utána nézni!:), akkor szerintem jobban megér egy próbát, mint egyébként roppant trendi módon csereberélni.
2013. máj. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*nem ismerem (ejj, de kihallatszott, milyen rossz poén jutott először eszembe...)
2013. máj. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!