Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » EMG aktív vs passzív pickup?

EMG aktív vs passzív pickup?

Figyelt kérdés

Szóval,lehetőségem nyílt venni egy komolyabb gitárt,és 2 félét találtam,az egyikben egy passzív EMG HZ-H4 pickup van a másikban egy aktív EMG HZ-FH2 . Az lenne igazából a kérdés,hogy a passzívból ki lehet-e hozni ilyen dögös,naturális hangzást (effektek nélkül) ?

http://www.youtube.com/watch?v=9UIlTf96JnU

2:26



2012. nov. 15. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Ki.

Sőt, a passzívok általában dögösebb, természetesebb hangúak, tehát ezzel biztos nem lesz gond.

Az aktív hangszedők előnye a nagy jelszint, kis zaj, és nagyon tiszta, maszatolásmentes hangszín.

Mindenki döntse el neki mi a fontosabb, az ízesebb hangszín vagy az érthetőbb hangkép.

2012. nov. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

basszus ,kösz a választ de bocsi,elírtam :

Az lenne igazából a kérdés,hogy az AKTÍVBÓL ki lehet-e hozni ilyen dögös,naturális hangzást (effektek nélkül) ?

2012. nov. 15. 18:32
 3/4 anonim ***** válasza:

ezen van effekt, torzítás, effekt nélkül akármilyen pickupod van, csak erősítve hallod a gitár alap hangját, de erre a stílusra tökéletes az aktív pickup szerintem


am a magasabb jelű pickupok általában! kompresszáltabbak, kisimítják a játéktechnikai hibákat

2012. nov. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A videó szerint: "No effects, EQ, mastering."


A srác egy Peavey 6505 fejet használ, abban nincs külön torzító effekt, tehát a torzítás az erősítő gain beállításaiból jön szerintem.

2012. nov. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!