Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen kérdéseket kell feltenn...

Milyen kérdéseket kell feltenni gitár vásárlásakor?

Figyelt kérdés

elektromos gitárnál,

márka:Starsound



2013. júl. 25. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:

10 ezerért odaadod?

Amúgy ne vedd meg, ez valami űbergagyi márka.

2013. júl. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elsőnél a pont. Amúgy nem kérdéseket kell feltenni, hanem kipróbálni. Ha úgy-ahogy egyenes a nyak, nincs bazinagy húrmagaság vagy zörgés a bundokon, és neadjisten még szólé is, ha erősítőre kötöd, 10 ezerért nem rossz vétel. Ha többet kér érte, és amiket leírtam, azok a problémák nem állnak fenn, akkor esetleg vedd meg, különben nagy ívben kerülni.
2013. júl. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a kérdés mindegy, ha át akarnak, akkor át fognak vágni :D én egyszer bementem egy gitárt kipróbálni, kérdezgettem róla, de egyébként jobban értettem hozzá mint a boltos, csak kíváncsi voltam, hogy mit mond. Amikor nem tudta, hogy állítható-e a nyak, azt mondta hogy "ha érdekel valami, nézd meg neten, de ha értenél hozzá, tudnád hogy mindegyik gitáron állítható" (pedig nagyon nem volt állítható), illetve azt, hogy összevissza zörgött, azzal magyarázta, hogy tudni kell játszani zörgés nélkül, gyakorlás kérdése..:D úgyhogy ha olyan a boltos, mindenféle gátlás nélkül át fog verni.


ha nem vagy még jártas a gitároknál, keress egy ismerőst, aki segíthet. Van rendes boltos, de nem tudhatod, hogy tényleg segíteni akarnak-e, vagy meglátják a lehetőséget, hogy akkor valami szart eladjanak

2013. júl. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyezzünk meg abban, hogy 10ezerért nem lehet gitárt venni, ami akár tüzelőnek is alkalmas lenne.

Egy olcsó gitárnál (drágánál is) van néhány dolog, amit először megnézel, pölö: fából legyen, "akusztikusan" is jól szóljon, ne legyen olyan, mint a tök, a nyak ne legyen csavarodott, a nyak ha hosszanti irányból belenézel, egyenes legyen (most nem kérem a szakértőzést, hogy kissé homorúnak kell e lennie) a bundok legyenek a helyükön, ne lógjanak ki a fogólap szélességéből, de rövidebbek se legyenek, a nyak természetesen állítható legyen(én nem is igazán ismerek másfélét), oktáv(ha már be van lőve) tiszta legyen, amit úgy tudsz ellenőrizni legegyszerűbben, hogy a 12. érintőnél megpengetsz egy üveghangot, és ha lefogva is ugyan azt a hangmagasságot hallod, akkor rendben. A hangszeren ne legyen sehol repedés, vagy javítás, még ha azt is állítják, hogy áááá, az nem befolyásol semmit. A hangolókulcsok ne lötyögjenek. Ellenőrizendő egy behangolás és rövid, erőteljes igénybevétel után, hogy mennyire tartják a hangolást a kulcsok. Többnyire, amíg nem tremolózol, ez nem szokott gond lenni. Az elektronikát nem igazán tudod tesztelni, vagy megy, vagy nem. A lényeg, hogy a potik ne recsegjenek. A hangszedő meg szól úgy, ahogy. A húrcsörgés nem hibája okvetlen a hangszernek, többnyire egy zsír új baltát is a hangszerészhez kell vinni, hogy a bundokat besíkolja és a nyakmerevítő pálcát beállítsa a júzer játékstílusához és a használt húrhoz. Floydos hangszer természetesen bonyolultabb odafigyelést igényel de nem is javasolnék senki kezdőnek-vagy olyannak, akinek nincs okvetlen szüksége rá-ilyen hangszert megvenni. Ami még a 10k-s gitár árat illeti, gondoljuk át, hogy ennyibe fáj egy kisszervíz új húrokkal olcsó helyen. Ne kergessünk álmokat:-)

2013. júl. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!