Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elektromos gitár? Többi lent

Elektromos gitár? Többi lent

Figyelt kérdés

Körülbelül 80000 Ft-om lesz Augusztusban, hogy megvegyek egy BALKEZES elektromos gitárt erősítővel (+kábel, tok, pengetők...).


Ennyi pénzért milyen párost ajánlotok? Otthoni használatra (hobbiból) venném, viszont nem lehetetlen hogy valaha fellépjek.


Az egyik gitár amit terveztem a Cort X-2 lenne (j választás?), viszont erősítők terén teljesen el vagyok veszve.



2013. júl. 18. 15:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egy jobb gitárt válassz durván 90k-ért és hozzá egy viszonylag olcsóbb Erősítőt.

A cortoknak csak a nagyon drága gitárjaik a jók, az ilyen olcsóbbak nem túlságosan minőségiek.

Ibaneztől ajánlanám ezt:

Ibanez GRG170DXLBKN

És erősítő pedig egy Harley Benton 20 Wattost nézz, azok szintén olcsók.

Harley Benton HB-10G Ezt például, csak ez 10 Wattos ,de kezdéshez ez is elég.

2013. júl. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Több helyen is azt hallottam, hogy 100.000 Ft alatt a legtöbben a Cort gitárokat ajánlják, és hogy az Ibanezek ugyanilyen teljesítményre csak 1.5x-ös áron képesek. Most hogy van?

2013. júl. 18. 16:10
 3/8 anonim ***** válasza:
A Cort semmivel se rosszabb ebben az árkategóriában szerintem mint bármelyik másik hasonló árú gitár.
2013. júl. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább használtan vegyél. Én annak idején a Cort KX1Q gitáromat kiváló állapotban és EMG hangszedőkkel a bolti árnál 20%-olcsóbban vettem a Gitarshop.hu-ról.
2013. júl. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát ja, de sajnos balkezes gitárt még boltokban sem lehet olyan sokfajtát kapni, nemhogy a gitárshop.hu-n, viszont azt is szoktam nézni. Nagyon kevés balkezes van ott, az árak és a gitárok aránytalanok (20k strat mellett majdnem félmilliós Gibson), lejárt hírdetések, stb... De azért sasolok arrafelé is :)
2013. júl. 18. 18:12
 6/8 anonim ***** válasza:

nem tudom már melyik zenész,de azt mondta,hogy ha gitározni akarsz,mindegy min,mert aki tud az tud a gyengébb minőségűn is,aki meg nem annak a kezébe lehet adni bármilyet...dee ha hangszerüzletbe bemész,akkor ott biztosan segítenek :)

Meg ha lehet egy tanácsom nézd meg,hogy a húrok közel legyenek a nyakhoz,úgy könnyebb rajta játszani

2013. júl. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"ha gitározni akarsz,mindegy min,mert aki tud az tud a gyengébb minőségűn is,aki meg nem annak a kezébe lehet adni bármilyet."


Hát persze, ez egy elég magas szint felett igaz, de ha egy tanulónak egy durung nyakú, döglötten szóló gitárt adsz, ami folyton elhangolódik, szerinted mennyire fogja motiválni, hogy tanuljon? Nyilván, aki nagyon elszánt és tehetséges, így is megtanulhat, de egy elfogadhatóbb minőségű gitárral könnyebb lesz.

2013. júl. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok, igazad van, a Cortok 100 alatt jobbak mint az ibanezek, de fontos, hogy melyik széria az, ami tényleg jobb.

Nekem az álom Ritmusgitárom pl a Cort x6 VPR, ami a legjobb az X szériában, és pont 100e. Csak te azt mondtad, hogy mindent össz-vissz 80-ba kéne megoldani, azért nem mondtam ezt :)

De nem is hinném, hogy az lenne balkézbe :(

2013. júl. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!