Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan tudnék saját dalt...

Hogyan tudnék saját dalt csinálni? Milyen programmal?

Figyelt kérdés

Tehát olyan progi amihez vannak dallamok és ahhoz írnék szöveget és lenne egy saját dalom! és a dalamimba raknék effekteket (pl. megváltozik a hangom)

Van ilyen progi valahol vagy ilyen nincs is, amit én kitaláltam?

SÜRGŐS lenne...


2009. okt. 16. 18:20
1 2
 11/15 Thurston ***** válasza:

De hogy halld is:


GP

http://www.youtube.com/watch?v=SZwlBvr4vFI


FL Studio

http://www.youtube.com/watch?v=ZNlUepvUU6I


És ez még egy elég gyér hangzás az FL Studiótól...

2009. okt. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ember, te szoktad olvasni a leírásokat a videóknál? Amit linkeltél, abban sem a dob, sem a basszus, sem a gitár nem FL stúdióvan van csinálva. A GP-s hangzásból meg sikerült megtalálni a legszarabbat. Gondolom sokáig kerested.

Ugyanazon a véleményen vagyok, mint eddig.

De ha szeretnéd, akkor kiindulok magamból. Mindkét hangzás olyan szinten szar, hogy inkább megtanultam dobolni és gitározni, vettem mindkét hangszerből egy példányt, kölcsönkértem haverom mikrofonját, és ha valamit fel kell vennem, akkor eljátszom magamnak. A hallásom pedig olyan gáz, hogy nem egy ember kérdezte meg, hogy nem abszolút vagy relatív-e véletlenül.

Azokról a bandákról, vagy személyekről, akik "zenészeknek" hívják magukat, és számítógépen szerkesztk a számaikat, azokról megvan a véleményem.


Köszöntem.

2009. okt. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Thurston ***** válasza:

A GP-s videók közül ez volt az első. Az Fl studios meg mint mondtam, még amúgy is szarul szól az FL-hez mérten, tehát akkor ez meg is magyarázza a dolgokat. Mellesleg én is az élő hangszerek pártján vagyok (jazz konzervatóriumot végeztem), de a kérdező most programot kért. És olyat még nem hallottma, hogy valaki jól hangzó számot csinált GP-vel. Fruityval ellenben elég sokan dolgoznak, és hallottam már nem egy olyan munkát, amiről meg sem tudtam volna mondani, hogy nem élő hangszerekkel készült.

(Az meg, hogy lenézed az elektronikus zeneszerzőket, megitn egy nagyon okos dolog. Nagyon nyitott gondolkodásra vall.

2009. okt. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Thurston ***** válasza:
Egyébként ha azt nevezed abszolút hallásnak, hogy valaki képes egy "magányos" hangról megmondnai, hogy az pontosan micsoda, akkor ez szerintem nem is olyan nagy dolog, mint ahogyan azt néhányan mondják. Főleg mivel ha zenész vagy, akkor a relatív hallásnak sokkal nagyobb a gyakorlati haszna.
2009. okt. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Na, akkor összegezzük:

Jó hallásom van, de se nem relatív, abszolút pedig semmiképp. Neked viszont azt ajánlom, hogy csak akkor kritizáld másokét, ha nem "gyér FL hangzásként" állítasz be egy valódi hangszerelt számot.

Nem vagyok zenész. Szeretek zenélni, de nem ismerem annyira a hangszereim, hogy annak hívhassam magam. Sosem jártam tanárhoz, amit tudok, azt mind magamtól tanultam.

Semmi gondom az elektronikus zeneSZERZŐKKEL. Akinek vannak egyedi zenei ötletei, és ismeri/tudja használni a játszott stílus sajátosságait, az felőlem írhat zenét géppel, hangszerrel, kézzel kottalapra, az hívhatja magát zeneszerzőnek. E szerint én is hívhatnám magam annak - és hívom is. Minden számomat a GP-ban írtam, felőlem kiröhöghetsz, azzal csak magadat jellemzed.


És a kérdésre válaszolva: Nyugodtan szerezd be a GP-t, próbáld ki, ha nem tetszik, maximum letörlöd. Nekem nem csak számírásban, hanem a kotta megismerésében is sokat segített. Felvenni vele tényleg nem jó, de ezt nem is állítottam. Ha más nem, küldd el a kottákat, és feljátszom neked.


Köszöntem, ismét, remélem utoljára.

2009. okt. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!