Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hangszerekhez/hangtechnikához...

Hangszerekhez/hangtechnikához értő emberek! Gitárerősítőmnek mostanában problémázik, tudnátok nekem segíteni? Információk lejjebb!

Figyelt kérdés
Egy Fender FM212R típusú erősítőm van, mostanában az a probléma vele, hogy játék közben, egyszer csak "leáll", nem kikapcsol, csak nem szól bizonytalan ideig, valamikor szinte azonnal visszajön a hang (sorozatos kis szünetek), de van olyan, amikor hosszú percekre elnémul, ilyenkor a kis lámpája piros lesz (vagy torzítás esetében, még az alapjáratnál is "pirosabb"). Próbálkoztunk a lehetséges hibaforrások megkeresésével: másik kábellel is ez történik, ismerőseim gitárjával is csinált ilyet. Egy ismerősöm elvitte a kedvemért az erősítőt hangszerese barátaihoz, ők viszont ezt a hibát nem észlelték (állításuk szerint :legmagasabb fokra állították a hangerőt, úgy játszottak rajta; be volt kapcsolva egész nap; még meg is rugdosták, hátha előjön a hiba, de nem jött elő, sőt, rendesen működött) , de én ezek után is észlelem a hibát. Van esetleg valakinek ötlete, javaslata, hogy mit lehetne ez ellen tenni?

2013. jún. 24. 14:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy ebből a típusból egyes régebbi szériák hajlamosak pontosan ilyen jelenségre, amit leírtál. Valamilyen alkatrészük nagyon gyorsan túl tud melegedni, és ez okoz olyan elnémulásokat, amiket leírtál, és amikor visszahűl valamennyire akkor jön vissza a hangja. Hogyha tényleg ez a típushiba a gond, akkor felmerül az a kérdés, hogy a huzamosabb ideig max hangerőn használat esetén miért nem jött elő. Remélem, Aktív Gitár is olvassa a kérdést, és megerősíti, hogy a Fender FM 212r egyes régebbi szériáinál tényleg van ez a típushiba, és még mond pár más lehetőséget is. Én nem vagyok hangszerész, csak egy egyszerű hobbygitáros, úgyhogy tőlem csak ennyi tellett :)
2013. jún. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

a fender erősítők am se a legjobbak de az FM széria az a világ szemete...

és ez egy típus hiba, ami nem fog megjavulni...

2013. jún. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!