Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kinek mit jelent a rap? Mit...

Kinek mit jelent a rap? Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

pár kérdés: 1. zenének tekinted-e 2. költészetnek tekinted-e? 3. melyiket tartod fontosabbnak? a szöveget, vagy hogy zeneileg odaverjen? 4. szerinted melyik az a rapper, aki a legközelebb áll a költőhöz?


Véleményt kérek, amim nekem is van. De ha a tiedet kifejted normálisan, zöld kezet kapsz, még ha hülyeséget is találsz mondani.



2013. jún. 18. 18:34
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
értem. köszönöm, hogy információt gyűjthettem okos emberektől.
2013. jún. 21. 16:41
 12/23 anonim ***** válasza:

1. Persze, hogy annak.

2. Részben, vannak számok amik mögött szerintem elbújhatnak az irodalom órákon tanult költők, de a "diss" vagy a hasonló számok már nem nevezhetőek annak. (ez nem azt jelenti, hogy attól nem lehet jó :D)

3. Az összhang a lényeg, de inkább a szöveget.

4. Hirtelen nem tudok mondani biztosat de talán külföldről Eminem, MO-ról meg talán sub bass.

2013. jún. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:

1.Szerintem maga a zene.

2.Igen, költészet. Kő keményen megmondós vélemény kifejtő költészet.

3. Szöveget mivel annak van értelme, abból érted meg az egészet. De persze nem gond ha van alatta egy ütős flash.

4. Ezt a kérdést nem értem, hiszen minden féle rapp költészet és közel áll a költőhöz mivel a legtöbb real történeteket ír és rappel le. De hogy melyik áll legközelebb Petőfihez vagy József Attilához? Nekem egyértelműen Tupac a magyarok közül az AkkezdetPhiai, Day, Tkyd.

2013. jún. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

"Részben, vannak számok amik mögött szerintem elbújhatnak az irodalom órákon tanult költők,"


édekes.


Köszönöm, sokat segítettetek. Bár pont úgy írtatok, ahogy sejtettem hogy fogtok.

Arany közértpult-ot senki sem választott.

2013. jún. 23. 11:29
 15/23 anonim ***** válasza:

1.Persze hogy zene,egy műfaj.

2.Igen,vannak olyanok akik tényleg költőien rappelnek.

3.A szöveg fontosabb,de egy jó számhoz mindkettő kell.

4.AKPH,Funktasztikus,Brash

2013. jún. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:

a rap?

a rap az egy életérzés..

zenének tekintem-e? igen.

de sokkal több annál, jobban hasonlít a költészetre, de valahogy mégis leírhatatlan dolog. amikor a szövegben magadra ismersz és átjárnak a szívszaggató rímpárok, akkor rádöbbensz, hogy van dolog amiben vigasztalódhatsz. még ha mindenki elfordul, a rapben akkor is a Te világodat találod, és pont azért mert a szöveg tartalmilag az érzelmekre és nem a józan észre hat. és lehetsz 15 éves (mint én) de akár 45 is, akkor is magadénak érzed. ráadásul mivel a lényeg rímekben jön át még hatásosabb, mert valami csodálatos dolog ha a sorok vége ennyire összepasszol. nem isteníteni akarom ezt a műfajt, de személyes véleményem az, hogy ha nem lány lennék, akkor 100százalék, hogy raper lennék.

nagyon fontos hogy zeneileg ott legyen, de a szöveget tartom elsődlegesnek. mivel ha nagyon mély értelmet közvetít akkor már úgy is mindegy (legalábbis kevésbé fontos) az alatta lévő alap. de ha még az is annyira odavág, hogy beleremegsz, akkor kimerem jelenteni hogy igenis, a rap az életem.

a legközelebb talán Tkyd áll a költőhöz (ő maga is annak tartja magát) és szerintem is az.

jólesett kifejtenem a véleményem:)

2013. jún. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
basszus, Tkyd egy csicska :S
2013. jún. 30. 15:52
 18/23 anonim ***** válasza:

Most nekem is lenne pár kérdésem.

1. Azt írtad a kérdésben hogy neked is van véleményed. Megosztanád velünk?

2. Mi az arany közértpult amiről kicsit fentebb írsz?

3. Mi a fas*ért csicskázod Tkyd-et? Én őt nem említettem a költők közt de szerintem is oda tartozik. Neked mi a bajod vele?

2013. jún. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

megoszthatom, de nem biztos, hogy érdekel titeket.

Az arany középút az lenne, hogy a rapperek nagy része gyökér, de van egy-kettő, aki majdnem kisebb költő.

Pl. Saiid slam poetry-zik, ami NEM költészet.

A költészet ott kezdődik, hogy van a VERSNEK ritmusa.

Ez a rapből kimarad, és ez akkora szabadságot ad, hogy gyerekjáték egy rapszöveget írni, így az egész nívótlan.

Tkyd NEM költő, még csak nem is egy jó rapper.

Arcoskodik, keménykedik, vagy rinyál.


Akkezdet Phiai.. nos.. Saiid slamezik, az valami egész más, szabadverseket mondanak.

Újonc költő. De az AKPH szövegek sem versek, mert nincs ritmusuk.

Ettől függetlenül zseniálisak. A Zenebuddhizmus, a Hisz sztori, a budapesmód: ez majdnem költészet.

Újonc kötete, az ahol megszakad: az költészet.

Az AKPH okos. MIvel a rapszöveget felfoghatjuk rímes szabadversnek, ink. szójátékokat használnak, mint kötöttséget. Ez is valami.

Rajtuk kívül ott van Mikee Mykanic a hosszú rímeivel, de 0 mondanivalóval. Egyszer TALÁN költő lesz, de a hosszú rímek, csak utalnak arra, hogy tud valamit(ezt az erényét költőként egyébknt dobnia kell majd)


Rajtuk kívül vannak hallgatható figurák, akik szerethetőek, viszonylag ügyesek.

Pl. imádom Anonim MC-t, mert zseinális dolgokat ír le a számaiban. Okos, értelmes, szimpi:kedvencem, de nem költő.

Ilyen még pl. Sub Bass Monster.


Tkyd nemtom mire föl ilyen fölkapott(mondjuk, ha Bustából indulunk ki...)

2013. jún. 30. 17:16
 20/23 anonim ***** válasza:
1.Persze 2.Némelyiket Pl.: Tkyd. 3.Mind a kettő fontos,de szerintem az alap a szövegtől függ. 4. Tkyd.
2013. júl. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!