Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kinek mit jelent a rap? Mit...

Kinek mit jelent a rap? Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

pár kérdés: 1. zenének tekinted-e 2. költészetnek tekinted-e? 3. melyiket tartod fontosabbnak? a szöveget, vagy hogy zeneileg odaverjen? 4. szerinted melyik az a rapper, aki a legközelebb áll a költőhöz?


Véleményt kérek, amim nekem is van. De ha a tiedet kifejted normálisan, zöld kezet kapsz, még ha hülyeséget is találsz mondani.



2013. jún. 18. 18:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem aki káromkodik, trágárkodik és csak marhaságokat beszél a "zenéiben" az inkább egy idióta, nem rapper.


A rap szerintem igenis zene, méghozzá nagyon jó! Nem az a fajta hogy 'jajj de hiányzol' meg 'összetörted a szívem'... Hanem az amitől valami más jut az eszedbe, pl. az, hogy mire szeretnéd még vinni, vagy csak szimplán megnyugtat, elfeledteti veled annak a napnak a gondjait.

2013. jún. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

pééldáát kérek szépen, ment a zöldkéz.

A trágárságban inkább a mérték a fontos, de egy telib*szdmegozott szöveg is lehet jó, bár ritka.

2013. jún. 18. 18:51
 3/23 anonim ***** válasza:
85%

Hááát... Megnyugvást jelent számomra, ellazít, kikapcsol. Olyankor még ha bombát robbantanának mellettem se tudna kizökkenteni:D Ezenkívül élvezem a zenét, a szöveget és szerintem egyaránt fontos mindkettő, bár a szövegen van a nagyobb hangsúly.

1. Igen zenének tekintem.

2. Bizonyos esetek igen. Például amit 2Pac csinált az költészet volt, amit az AKPH csinál az költészet de amit mondjuk Tirpa és a hozzá hasonlók csinálnak azt szerintem nemigazán lehet annak nevezni.

3. Mindkettő fontos de a szöveg szerintem fontosabb.

4. Magyarok közül szerintem Saiid, külföldiek közül 2Pac (R.I.P.) meg mondjuk Nas-nek is jó szövegei vannak.

Eléggé kifejtettem?:D

2013. jún. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

1. Persze, szerintem jó stílus, van egy zeneisége, és attól ugyanúgy zenének gondolom, hogy nem mindig hangszerekkel van megszólaltatva.

2. Egy bizonyos szinten igen. Vannak olyanok akik tényleg 12 trágár szóból összeraknak egy trekket, de vannak igazi költők, slam poetry-vel is foglalkozó arcok.

3. Számfüggő. Vannak keményen gondolkodós, nagy igazságokat kifejtő számok, de vannak lazább, zeneibb darabok, aminél nem mindig a szöveg a lényeg. Itt is a költészethez lehet hasonlítani. Vannak nagy ars poetica-k, emberiség nagy kérdéseiről szóló versek, de vannak bordalok, szórakoztató művek is. :)

4. Jó kérdés. Magyarok közül én Tkyd-et gondolom nagy költőnek, és bár nem vagyok nagy AKPH fan, azért Saiid-ékat is megemlíteném mellette, meg a RendbenMan Wolfie páros is tud szavakat úgy lerakni, hogy művészi értékűnek tűnjön.

Most nem azt mondom, hogy másoknál nincs meg a mondanivaló, de én őket érzem olyannak, hogy a klasszikus irodalom elemeit is belefoglalják a rap-be.

2013. jún. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Zenének tekintem.Mind a kettő szükséges.Ha a szövege szar,akkor elrontja a rappet,hiába jó zeneileg.Forditva is igaz.

Nekem a kedvenc rapperem Eminem(a régi és az új is).Nagyon jó a szövege,dallama a daloknak.Nem hazudozik össze vissza,szókimondó és nem a pénzéről,nem a qurvákról szól minden eggyes áldott dal.

13L

2013. jún. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

a két nickneves válaszoló okos dolgokat írt, még ha én Tkyd-ről sohasem értettem, hogy miért emlegetik nagy költőnek.


Igazából.. az AKPH-számok sem igazi versek, csak szép, rímes prózák(egy-két ritka kivétel).

Most nem firtatnám a dolgot, de nagyon érdekes, Saiid-nak milyen dolgai vannak.

Én akkora tahó vagyok, hogy nem tudok angolul, szóval csak magyarok jönnek szóba.

Kösz szépen mindenkinek.

2013. jún. 18. 22:16
 7/23 anonim ***** válasza:
Ki volt az, aki végigment mindenkit és lepontozott?
2013. jún. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
nemtom, én is látom. de nem én voltam
2013. jún. 19. 09:32
 9/23 rapgod válasza:
aki azt hiszi hogy a rap a másik oltogatásáról szól az egy nyomorék. A rap egy olyan zenei műfaj amibe kimondhatod a véleményed a világról.1.én a zenénél többre tartom.2.igen.3. mind 2 számít.4 nem tudom a választ
2013. jún. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

1. Mi az hogy? Minden műfaj zene a maga módján.

2. Csak az költészet amit a 80-as évek végei és a 90-es évek rapperei csináltak. Amit ma neveznek rappnek az semmi. Amikor előszőr hallottam, hogy dzsüsztin bíbert rappernek nevezik fejbe lőttem volna magam. A rapp 2pac és Biggie halálával kihalt és csak Eminem tartotta a műfaj lelkét. De mára...

3. Őszintén szólva mindkettőt a szövegnek legyen üzenete, de ne csak valami, hadoválás legyen ami alatt megy a zene.

4. Szerintem ez csak külföldi lehet mert a legtöbb magyar "rapper" agyilag zokni.

2pac szerintem a legnagyobb rapper marad ameddig világ a világ. Pac mindig szívből rappelt erre bizonyíték a Dear Mama száma. A becsületét sem hagyta kútba veszni ezt a Hit 'em up száma bizonyítja amiben szénné alázza Biggie-t. Nem feledkezik meg a rosszabb sorsú emberekről sem, mert tudja milyen az, ezt a Ghetto Gospel bizonyítja. A nőket sem hagyta figyelmen kívül amit Keep Ya Head Up bizonyít.

2pac a legjobb rapper marad ameddig az emberiség a Földön marad. És csak a szívem legmélyén tudom remélni, hogy csak megrendezte a halálát és visszatér, ahogy azt sok helyen olvasni lehet...

2013. jún. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!