Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárkombóval szólna a...

Milyen gitárkombóval szólna a legjobban a multieffekt?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy Harley Benton HB20G -van, de váltani szeretnék egy "szebb" hangúra, Line6 Spider IV 15 -re gondoltam, ám van lehetőségem egy Korg effektpedált beszerezni jó áron, amit nem hagynék ki, ezért azt használnám:) Milyen kombóval szólna a legeredetibben?:)
2013. jún. 18. 08:09
 1/4 anonim ***** válasza:
A Line6 kombóknak nagyon jók a beépített effektjeik, hogyha valamilyen olcsóbb multiról van szó, azt egy Spider IV mellé szerintem fölösleges megvenni, mert az ilyen olcsóbb multiknál jobbak az erősítő effektjei. A Harley Bentonnál meg, hát mit ne mondjak, nagyságrendekkel lenn f.szább a Line6 :)
2013. jún. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egy 1500G -ről lenne szó:) Nagyon csábító a wah, a whammy, meg az egyéb effektek, ám a hangzása elméletileg a Line6 -nak jobb. A kettőt együtt meg nem fektetném be, mert a gitárt is meg kell még vásárolni:)
2013. jún. 18. 15:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Én inkább vennék egy jó erősítőt, véleményem szerint azzal a Harley Benton erősítőt bármilyen effekttel is használod, az csak a sz.r pofozgatása, de végső soron ez a te döntésed. A wah az ilyen multikban nem szokott túl jó lenni, szóval ha csak amiatt döntenél a multi mellet...
2013. jún. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Amiatt is, a whammy és a speckó effektek miatt:) Ezek külön túl drágák lennének számomra (főleg, ha egy ilyen tranzisztoros gagyi erősítőm van), meg nem nagyon praktikus a koliban a sok kábel, egyebek :S


Lett mégegy gondolatom. Valószínűleg sokan eltántorodnak ettől az ötlettől és leszólják, de azért megkérdezném :D

A koliban a kisebb hely miatt nagyon praktikus lenne, ha a számítógépre kötött hangrendszerem lenne maga a gitárnak a hangadója is (nem foglalná a kombó a helyet). Ezért, ha az effektpedált összekötném egy gitárral és egy ilyen Logitech X530 -as 5.1 -el, akkor az szerintetek hogyan üzemelne?


[link]


Basszusgitárral kipróbáltam szobatársam 5.1 -esén és megvagyok elégedve a hangjával (így basszushoz is használhatnám, 2 az egyben), csak a gitárral nem tudom hogy szólna. Szerintetek?


Köszönöm a válaszokat!:)

2013. jún. 19. 09:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!