Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárhoz multieffekt? Vélemény?

Gitárhoz multieffekt? Vélemény?

Figyelt kérdés
VOX Stomplab G2. Megéri (ilyen) multieffektet venni?
2013. ápr. 25. 19:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem igazán éri meg.Oké, hogy olcsóbb, mintha külön vennél pedálokat, de hangzásban ez nem fog a nyomába semérni pár rendes szimpla efektből összerakott cuccal.
2013. ápr. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igen, hallottam már olyat, hogy műanyaghangja van.

Féléve gitározom, ma vettem meg első elektromos gitáromat (CR100BK LP (Cort)) , és próbálgatom az erősítőn a dolgokat.

Nem most tervezek bármilyen effektet venni (bár egy torzító pedál jó lenne a feeling miatt, de nem az az elsődleges cél ugye), hanem majd egy éven belül valamikor. Viszont nekem a boltban azt mondták, hogy ha veszek egy VOX vagy BOSS multit, annak már viszonylag jó a hangja, és sokkal olcsóbban kijön. Egy WAH meg egy torzító már magában ott van 50 ezer. És akkor még Chorus, meg Delay, esetleg egy Overdrive sehol sincs.

Persze, nyilván azért drágábbak az analóg pedálok mert jobbak. Nem kétlem. De annyivel jobbak lennének, hogy megérné megvennem 6 féle pedált 6 szor annyi pénzért?

Jimi Hendrixtől a Nirvanán és Red Hot Chilli Peppersen keresztül még punkot és metált is hallgatok, és egy Californication meg egy Natural Born Killers nem éppen ugyanaz a hangzás...

Kezdő vagyok tényleg, lehet nem is lenne rá szükségem, de éppen azért tettem fel itt a kérdést, hogy valami képet kapjak. (Bár jobb képet kapnék ha bemennék egy gitárboltba és kikérnék pár pedált kipróbálásra, az igaz, de addig is itt van ez. )

15/f

2013. ápr. 26. 19:39
 4/13 anonim ***** válasza:

2.vagyok.

Milyen erõsítõd van?

Egyébként hát szerintem el lehet multival is kezdeni de ízlések és pofonok.

2013. ápr. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Egy Cort MX30R. Egyébként nem rossz erősítő, sőt, így kezdő szemmel nézve nagyon jó, csak ugye egy torzításon és egy zengetőn kívül nincs benne semmilyen effekt, Szóval nem egy modellező kombó. :)
2013. ápr. 26. 20:34
 6/13 anonim ***** válasza:

Egyébként most végigolvastam amit írtál.

Akárhogy is nézem,egy szóló nyilván sokféleképpen tud szolni,de ahhoz elõbb meg kell tanulni hogy pengesd hogy fogd le.Addig szerintem nem kell nagyon effekt.

2013. ápr. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Tudom, azért írtam, hogy majd 1 éven belül akarnám körülbelül :)

Addigra már valószínűleg (legalábbis remélem, mert ha nem akkor alvás helyett is gyakorolni fogok xd) tudni fogom nagyjából a dolgokat (nyilván nem egy Synyster Gates szinten, de na, 1 év az sok idő) ,szóval akkor már bevállalnék egy Hendrixet pl, amihez viszont kell már Wah, Delay, Torzító, meg minden..

Szóval..ja, ez lenne a dolog lényege, hogy ne kelljen majd 20 ezreket költenem pedálonként..

2013. ápr. 26. 21:48
 8/13 anonim ***** válasza:

Azért ennyire szerintem ne tervezz elõre.

De sok sikert!

2013. ápr. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Szeretek gitározni, majd csak kialakul valami, és köszi :)


Ha majd a gitárshop.hu-n vennék használtan egy boss me-25/30 multit, az jó lenne? Gondolkozom, hogy érdemes lenne-e ott venni.

Amúgy mennyire hallatszodik a különbség egy digitális és egy analóg effekt között? Ha bemegyek egy boltba kipróbálni, akkor hallani fogom a különbséget, vagy ez is olyan, mint a gitároknál két humbucker között a különbség, hogy rá kell tapadni évekre és csak akkor fog feltűnni a különbség?

2013. ápr. 27. 18:30
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez azért hallható különbség.De igen,próbáld ki a hangszerboltban.Egyébként még az analóg mellett:Azért azt lehet állítgatni(gain,level,volume)meg ilyenek,de szerintem pl boss me25-tel is jól játsz,fõleg hogy hangkártyakent is jó.

Gitarshopon érdemes csak nézd meg hogy mit és kitõl veszel.

2013. ápr. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!