Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért szólnak le a legtöbben,...

Miért szólnak le a legtöbben, ha megkérdezik, hogy milyen zenét hallgatok, és én rávágom, hogy dubstep?

Figyelt kérdés

Szeretem a dubstepet max hangerőn, velőt rázó basszussal és géphangokkal, így a "mert az nem zene, az szar" típusú válaszokkal nem fogok foglalkozni, ilyenektől kíméljetek!

Amúgy 15 éves srác vagyok, talán ez is számít.



2013. jún. 12. 17:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem mert épp olyanoknak válaszolsz,akik nem szeretik azt a zenét(?). Egyébként elég furcsa ez a kérdés,manapság minden második ember ilyet hallgat,nem tudom hol itt a problémád.


Egyébként meg ne sértődj,de ez valóban nem zene. Biztos tudtok rá szórakozni,de szerintem ezt akkor is másnak kéne elnevezni. Még akkor is,ha jó. Komolyan,más név kéne ennek,mert ez nem zene.

2013. jún. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

Mert pont ugyanolyan egy ember amilyen zenét hallgat.Ha dubsteppet hallgatsz,érzéketlen,fantáziátlan ember lehetsz.Pont olyan mint ez a zenének titulált mocsadék.Dalszöveg híján a nóták nem közvetítenek semmilyen információt,nem leszel tőle okosabb , érettebb ,műveltebb, maximum kattant leszel a sok wahwihwah wuhtól amit egy kis stúdióban pakol össze két másodperc alatt pár vidéki hülyegyerek.Ennyi erővel felveszem ahogy kimegyek a kertbe és bizonyos időközönként beleverek egyet a bojlerbe a bézbolütőm segítségével.

Jöhetnek a szidalmazó,tipikus kommentek,hogy: "Valoszínüleg még sose volt alkalmad haszálni ezt az XY hiper programot amin van 5600 fajta gomb és milyen nehéz úgy megcsinálni egy mixet,hogy ne hallatszódjon az átmenet"

Engem nem tud senki se bepalizni ezzel a kamu szöveggel.Egy zenész tudja,hogy egy bandában százszor nehéz játszani mint élőben nyomogatni a már előre felvett hanganyagot,tulajdonképpen minden dupstep élő koncert playbackről megy.Míg az igazi zene emberekből és a hangszereikből jön.Olyan nótákat játszanak élőben amiket hosszú kemény próbák sorozatai követtek.Meg ennek az egésznek amúgy is van egyfajta varázsa amit a hozzád hasonlók úgysem érhetnek.

Ezért utálom a dubsteppet.

2013. jún. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%

Csatlakoznom kell az előttem szólókhoz.

A dubstep nem zene.

Elismerem, én nem tudok még olyat sem csinálni, jobbat sem tudok csinálni, stb. stb. (Igaz itt is csak el kell menni egy képzésre, és máris dj vagyok).

De itt véleményről van szó, nem leszólásról.

Lehet azt mondani, hogy bármilyen hangszeren meg lehet tanulni játszani. De amiért én azt mondom, hogy nem zene, az az ének. Énekelhetsz te akármilyen jól, csak akkor tűnhetsz ki a tömegből, ha egyedi a hangod. Az ilyen zenékre ez nem igaz. Benyomják a hangtorzítójukat, hogy meglegyen a faszájos robothang, alávágnak egy alap ritmust, és kész is a zene. Persze régen is voltak olyan zenék, amiben nem volt ének, de ott olyan zenei összeállítást hoztak össze, ami mellé nem is kelett ének. Dubstepben nincs annyi változatosság, hogy ezt meg lehessen valósítani.

2013. jún. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Számomra is az ének a probléma,hangszerelés,primitívség.Amikor meghallottam,hogy mennyi egy átlagos dubstep szám ideje ledöbbentem.Két három perc?Sajnos az előttem 2 hozzászóló már minden gondolatomat kifejtette én csak annyit tennék hozzá , számomra ez az igazi zene :

http://www.youtube.com/watch?v=k7_hwgD1ugg

és ide, jól írta az előző válaszoló,nem kell ének ilyen profi és szép hangszerelés mellett a hangszerek beszélnek,annyira megvan komponálva,hogy nem unja el magát a hallgató.És nem csak annyit hall h wa wa.A zene csodálatos dolog és a dubstep ezt a szentséget meggyalázza.

Például tudtátok,hogy ez a szám több ember életét mentette meg az öngyilkosságtól ?

http://www.youtube.com/watch?v=Nu4wvvoA9-s

Remélem egyszer minden megint olyan lesz mint a 80-as években.

2013. jún. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%

"Például tudtátok,hogy ez a szám több ember életét mentette meg az öngyilkosságtól ? "


Nem vagyok Metallica rajongó,de ahogy olvasom ennek a számnak a szövegét,ez inkább az ellenkező hatást tudná elérni. El tudnád nekem magyarázni,hogy hogy mentett ez meg akárkit is? :)

Nem kötekedésből,én is hallottam már olyan zenét,ami ilyesmi és pont az ellenkező hatást hivatott elérni,csak egyszerűen kíváncsi vagyok.

2013. jún. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Mivel ez nem egy vitalap, így maximum egy válaszban kifejteném az első öt kommentről a véleményem:

Ha nem zene, akkor mi?

Lehet, hogy nem izzadnak vért készítés közben a készítői, de szerintem nem is kell. A dubstep nem jelenti azt, hogy semmi ének nincs benne, csak nem azon van a hangsúly ( http://www.youtube.com/watch?v=sJVQJ4-n_cA), kár, hogy a hozzá nem értők a szar Skrillex-et értik a műfaj alatt.

Amúgy meg a géphangok szeretete nem kattantságot jelent, hanem más ízlést (márpedig úgy véleményt formálni egy műfajról nem lehet, hogy nem felel meg az ízlésünknek).

Lehet, hogy sokaknak "túl gépies", de az az ő bajuk.

2013. jún. 13. 13:12
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Te kérdeztél,mi válaszoltunk. Eleve kissé provokatív hangnemű a kérdés,így én nem lennék kiakadva a válaszokon.


Mellesleg ha nem zene akkor mi. Dübörgés,ricsaj,zaj,stb. De ez csak saját vélemény,ha szeretném esetleg is ezt a valamit,akkor is azt mondanám,hogy nem zene,hanem valami más,pl szórakoztató hangefekktek(most csak hasraütésszerűen mondtam valamit),vagy hasonló. Zene Mozart,Beethoven,stb. Ez nem zene.

2013. jún. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Te itt nagyon félreértettél valamit. Senki nem mondta, hogy a dubstep egyenlő az énektelenséggel. Én pl. azt írtam, hogy a mostanában divatos robotzenében nem kell tehetség az énekléshez, míg más műfajokban ha nincs az együttesben egy egyedi hang, akkor nem tud érvényesülni. Megfogja, és felkeveri. Azt azért írtam, hogy nem zene, mert nálam a zene ott kezdődik, hogy van benne valamilyen hangszer. Amúgy nem ismerek sok dubsteppet (nem is az, hogy nem halottam sokat, hanem nem alkottak semmi maradandót, amitől megmaradtak volna). Egyet szoktam hallgatni, és ahhoz pont skrillexnek van köze (a korn-al közös száma). Igaz, az nem tiszta dubstep, de ott megvan az egyedi énekhang. (Szvsz a korn is egy szutyok lett, mióta váltott erre a stílusra.)
2013. jún. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
56%

Roppant egyszerű: beszűkült látókörűek.

Olyan közegben voltak, amiben mást hallgattak, ezért ez ragadt rájuk. Amit elfelejtettek, az az, hogy nem ők döntik el, hogy mi a zene. Oké, nem tetszik nekik, nem hallgatják, elmondják a véleményüket, hogy szerintük rossz. Ezzel nincs semmi probléma. De mi az, hogy nem zene? Akkor mi? Most a metál, ahol összevissza kiabálnak, mitől jobb?

Én is hasonló cipőben jártam, mint a kérdező. Fiatalabb koromban jobban trancet és houset hallgattam (gyengébbek kedvéért tüc-tüc zene). Amikor mondtam, hogy ilyet hallgatok, sokan mondták, hogy jajj, az nem jó. Aztán szépen kipuhatoltam, hogy milyen zenéket hallgatnak ők, és mutattam nekik tüc-tüc zenét, és láss csodát, tetszett nekik. Csak mind egy fajta tüctüct hallott életében, és az alapján egész műfajokat szólt le. Aztán megismerték jobban, és mindjárt találtak olyat, ami tetszett nekik.

Dubstepben is van olyan zene, ami egyszerűen gyönyörű. Gondolom itt is a többség hallotta a népszerűbb fajtáit, a wubwub végig stílusúakat, és akkor már nem zene neki az egész műfaj. Chillsteppet gondolom a többség nem is hallott.

Kérdező, gondolom még azért szólnak le, mert a többség ezt hallgatja, és azt gondolják, hogy divatból hallgatod. 15 éves vagy, a zenei ízlésed még fog változni, nincs ezzel semmi gond. Fiatalon inkább egy stílust hallgat mindenki, később valószínű több fajta zenét fogsz hallgatni.

Ja, és mielőtt valaki leszólna, hogy fúúj, csak tüctüct hallgatok meg dubstepet, nem. Rock, rap, metálok közül is néhány, pop, triphop, komolyzenék, szóval minden. Nem stílus, hanem minőség alapján hallgatok.

2013. jún. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%

Régen ezeket hallgattam : Metallica,Slayer,Megadeth,Pantera,Judas Priest,Black Sabbath,Ozzy,Kiss,Dio,Ac/Dc,Led Zeppelin,Guns n Roses,Motörhead,Mötley Crüe,Iron Maiden

25 év telt el és még mindig ezeket hallgatom.

2013. jún. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!