Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Honnan tudom gitár tabnál...

Honnan tudom gitár tabnál hogy le/fel kell pengetni?

Figyelt kérdés

2013. jún. 10. 18:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azért nem szokás odaírni, mert teljesen mindegy.
2013. jún. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De ha lepengetem akkor is más hangjavan, meg ha fel akkor is
2013. jún. 10. 18:41
 3/11 anonim ***** válasza:
akkor hallgasd meg mindkétféleképpen, és amelyik jobban hasonlít az eredeti dalra, úgy játszd..
2013. jún. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%

Előző:baromság

Játszd úgy ahogy kényelmes

2013. jún. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

najó lehet,hogy nem baromság:

egy ilyen nótánál például úgy játsszad ahogy kényelmes

http://www.youtube.com/watch?v=XVifw7Atg2Y


viszont egy olyan dalnál ahol akusztikus gitáron kell játszani teljes akkordokat tényleg sokat számít az iránypengetés DE csak olyan akkordoknál ami megköveteli a fel vagy le pengetést.Kicsit nehéz elmagyarázni de pl ennek a nótának az elején:

http://www.youtube.com/watch?v=lfg0_FbIqqw

Tisztán hallani miről beszélek.(egyébként itt csak lefele pengetés történik.)

Szóval ilyen téren az előző válaszolónak igaza van és bocsánatot kérek az elhamarkodott kommentemért de egyből a pörgős metál nótákra asszociáltam ahol viszont tényleg mindegy a pengetés iránya.

2013. jún. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Most konkrétan milyen zenére gondolsz? Nem mindegy, hogy akkordokat bontasz, vagy shreddelni akarsz.
2013. jún. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nem, nem baromság, csak félreérted. én Kowaxos válaszával értek egyet, azért nem írtam le ugyanazt, mert ő azt már megtette, ekkor jött rá a reakció, hogy de nem mindegy hogy merre pengeti, azért írtam azt. valószínűleg az a gond, hogy már az alaptechnikával nagy bajok vannak, azért hallja még kezdő füllel is, hogy máshogy szól ha lefelé meg felfelé pengeti. élőben erre csomó tanácsom lenne szerintem, meghallgatnám hogy mit hogy csinál, de ez inkább ilyen "hülye kérdésre hülye válasz" volt. :)
2013. jún. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én egy hangra értettem, nem akkordra.Kipróbáltam ugyanazt a hangot fel-le pengetve, nem érzékeltem különbséget. Max. a "zaj" más picit, amikor hozzáér a pengető a húrhoz, de az annyira lényegtelen. :)
2013. jún. 11. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Technikásabb metál zenében nagyon fontos a pengetés iránya, mind ritmusnál, mind szólónál.

Ritmusnál azért, mert az igazán feszes, döngölés riffelés csak lefele pengetéssel jön, oda-vissza pengetve sokkal vékonyabb lesz ugyanaz a téma.

Szólóknál pedig azért, mert ha nem jó a pengetésed húrváltásoknál teljesen összeakadhatnak a hangok és csak egy maszatos valamit kapsz a tiszta játék helyett.

2013. jún. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk, ezért érdemes az elején jól megtanulni az alapokat (pengetés húrváltáskor, arpeggio esetében, stb.), mert ha rosszul rögzül az emberben, később nagyon nehéz átszokni. Gyors futamoknál már nem lehet gondolkodni, hogy na, most merre is kell pengetni. A felesleges energiát (pld. húr indokolatlan kikerülése, amikor simán lefelé kellene csak pengetni) más hasznosabb dolgokra is el lehet használni. :)
2013. jún. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!