Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek az gáz ha szeretem...

ULTRAGOKU4 kérdése:

Szerintetek az gáz ha szeretem a japán zenét? A dallamát? Nagyon megfogott mostanában!

Figyelt kérdés
2013. jún. 5. 15:40
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
ba.sszátok meg xD (nem mindenki) pár emberke
2013. jún. 6. 00:48
 12/14 anonim ***** válasza:

Hű,látom itt mindenki nagyon "hozzáértő". Akkor sorjában.


Tudtommal az animékhez sem külön gyártanak intro-t meg hasonlókat,hanem egy már meglévő számot raknak be. Az ugyanúgy lehet jó,független attól,hogy szereted-e az animéket vagy sem(én amúgy nem szeretem).


"Rühellem az animéket is (!) de itt most a zenéről volt szó. És az az elvont japán rockszerűség az ne is haragudj nagyon gáz."


Gáz,mert Te azt mondod? Gratulálok,nagyon értelmes az érvelésed. Igaz,hogy európai ember számára nagyon furcsa hangzásvilága lehet ezeknek a visua-kei(azt hiszem így hívják) dolgoknak,de csupán ettől még nem lesz rossz,ők elkeverték a Rock/Metál stílusokat a saját ízlésviláguk szerint,ez még nem baj. Sőt,igazából nem csak a visua-kei ilyen,a legtöbb ottani Metálegyüttea,amit ismerek ugyanúgy elég "japános". És hát igen,nekem sem a kedvenceim ezek,de nem szarozom le őket.


"Már akinek , előbb hallgatom a japán elvont rockszerüséget , mint a ratyi európai rockot meg metált , kb annyiból áll hogy 1 elmebeteg üvölt a mikrofonba torkaszakadtából .."


Ezen nevettem a legnagyobbat. Először is,Rock és Metál NAGYON nem ugyanaz. Másodszor,egyikben sem üvöltöznek,legfeljebb hörögnek,és azt is CSAK az extrémebb műfajokban(Death Metál,Black,stb.). A Power Metálban viszont pl tiszta énekhang van,mégis Metál és javarészt európai.

Mellesleg a Death Metál,ami a "leghörgősebb" műfaj talán,Amerikában jött létre leginkább,így ez az európai szó nem teljesen helytálló.


Kérdező


Ne haragudj,hogy a "végére" hagytalak :) Szerintem eleve a kérdés is fölösleges. Miért lenne ciki? Nem is értem. Az a ciki,ha mások befolyásolják,hogy mit szeress.

2013. jún. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Annyira utálom, mikor sok idióta leszaroz olyan valamit, amit nem is ismer :) A japán zene egyáltalán nem rossz (se a rock, se a metál, se a pop, se a jazz, se a rap stb..) Persze bele lehet futni olyanba ami kicsit igénytelenebb, vagy nem tetszik stb. De az én véleményem mindig is az marad, hogy japán zenében is mindenki megtalálhatja a saját ízlésének valót.


"Rühellem az animéket is (!) de itt most a zenéről volt szó. És az az elvont japán rockszerűség az ne is haragudj nagyon gáz."

Ne haragudj, de hallottál már egy-két "elvont japán rockszerűség"-nél többet? Kétlem. Ha valaki pl. erre ( http://www.youtube.com/watch?v=-w3DIqaCTGs ) azt mondja, hogy szar, annak kíváncsi lennék, mennyi köze van a zenéhez :)


A másik, az európai zene sem rossz egyáltalán, ugyanúgy vannak jó német, magyar, olasz, angol, finn, svéd, spanyol stb. rockzenék, mint japán vagy amerikai. Ennyit erről.


A kérdésre válaszolva pedig, a zene hallgatás sosem lesz "gáz", stílustól, országtól, nyelvtől függetlenül.

2013. jún. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem gáz.

Viszont linkelnél valamit, hogy mit értesz "igazi japán zene" alatt? Mert nekem fogalmam sincs :D

2013. jún. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!