Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit gyakoroljak? (gitár)

Mit gyakoroljak? (gitár)

Figyelt kérdés
már több mint 1 éve gitározom és hiába olvasok oldalakat nem találok semmi olyat ami konkrétan megmondaná mit gyakoroljak hogy gyors szólókat eltudják játszani...mint pl skálázás se pengetési tippet hogy hogy a könnyebb valaki segítsen már aki ért a gitárhoz! vagy valami tanács tipp minden segítene! előre is köszönöm!

2013. máj. 29. 16:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy jó tanár csodákra képes.
2013. máj. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én úgy láttam, elmondják, hogy tartsd helyesen a pengetőt, elmondják, hogy pengess, elmondják, milyen a helyes kéztartás, elmondják, hogyan kell a váltott pengetést gyakorolni skálázással. Lehet, hogy csak angolul, de dugig van a youtube alapozókkal.
2013. máj. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát köszi... na valamit csak alkotok hát keresek tanárt de hát nem nagyon van :/
2013. máj. 29. 22:26
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A le-fel pengetés elengedhetetlen a gyors játékhoz. Tudom, unalmasan hangzik, de gyakorolhatod azt is ,hogy az E6-tól elindulva mész végig a húrokon le-fel pengetve és igyekszel ezt egyre gyorsabban csinálni, úgy hogy persze a hangzás is tiszta legyen. Skálázás is nagyon fontos és hasznos gyakorlat a gyorsaság fejlesztéséhez. És itt most nem csak az unalmas skálázásra gondolok, hanem skála variációkra. A gyorsaságot is fejleszti, a hangközök gyors megtalálását is fejleszti, illetve az ilyen variációk alapján már improvizálhatsz is, kreálhatsz újabb variációkat, amikből dallam lesz. Ha érdekel bővebben, írj privátban és felvázolok néhányat. Én másfél éve járok tanárhoz, és bár ezek kezdeti lépések voltak, a daltanulások közben még ma is gyakorlom, mert úgy érzem nem lehet eleget.
2013. máj. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!