Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik a jobb erősítő?

Melyik a jobb erősítő?

Figyelt kérdés

Melyik a jobb erősítő a Roland Cube 15 x, vagy a line 6 spider IV?

Új vagyok a gitárszakmában és megvettem életem első gitárját (vintage v100) és vettem hozzá egy Roland Cube 15 x erősítőt.

Egy barátom mondta, hogy az gagyi erősítő, miután megvettem.

Szerinte nem lehet semmilyen számot eljátszani rajta csak maximum Ac/Dc számokat.

Szerinte nincs benne semmi effekt amivel el lehetne egy metallicát, vagy egy green dayt vagy bármi mást játszani.

Véleményeket várok.

Lecseréljem-e a rolandot a line 6 spider IV -ra?

Írjatok legyetek szívesek néhány olyan számot amit ezen az erősítőn be lehet állítani és amit egy kezdő gitáros is el tud játszani.



2013. máj. 12. 12:32
 1/5 anonim válasza:

A Roland Cube 15 x egy tökéletes kezdő erősítő, szerintem ne cseréld le.

Próbáld hangszásra beállítani (magyarán tekergeds addig, amíg valami jó nem sül ki :) )

Valamint a gitár hangja nagyban függ a gitáros kezétől is, egy profi kezében a legolcsóbb gitár + amp kombó is jobban hangzik mint egy kezdő Gibson + Marshall párosítással.


Tehát a lényeg: A Line 6 se sokkal jobb, mind a kettő egy kezdő erősítő.

2013. máj. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
A barátod egy idióta, tökéletes kezdõ erõsítõ lesz számodra, bármit el lehet rajta játszani.
2013. máj. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát az a gáz, hogy az én kezemben mindennek borzalmas hangja van.

Így azt sem tudom mikor játszok le jól valamit, meg azt sem ha rosszul :-(

Ti hogy kezdtetek el gitározni?

Mit tanuljak először az akkordokat, vagy skálát, vagy mit csináljak?

2013. máj. 12. 18:46
 4/5 anonim ***** válasza:

"Hát az a gáz, hogy az én kezemben mindennek borzalmas hangja van."

Az már más kérdés, az nem az erősítő hibája...


"Így azt sem tudom mikor játszok le jól valamit, meg azt sem ha rosszul :-( "

Hát, ha borzasztóan szól, akkor igen gyanús, hogy rosszul játszod...


"Ti hogy kezdtetek el gitározni?"

Én elmentem egy tanárhoz.


"Mit tanuljak először az akkordokat, vagy skálát, vagy mit csináljak?"

Igen, akkordokat és skálákat.

2013. máj. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Miyevi válasza:
Sztm nem feltétlen kell gitár tanárhoz menni illetve ha tanulsz vmit gitáron úgy kezd hogy torzítás nélkül hogy halld milyen hangja is van mert torzítással könnyebb játszani legalábbis nekem igen és persze tudok nélküle is játszani én kezdésnek azt ajánlom könnyebb akkordos dalokat meg kromatikákat is tanulj meg párat hogy lazítson a kezeden,meg ha rosszul szól akkor esetleg nem jól játszod le meg az is lehet hogy mivel "kezdő" vagy még nem igen veszed észre azt hogy kicsit el van hangolódva a gitár és nagyon sok kitartó gyakorlás kell hogy vmire juss is vele.
2013. máj. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!