Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárkérdés. Segítesz?

Gitárkérdés. Segítesz?

Figyelt kérdés

Gitárt akarok venni - már van egy. De nem akarom elkapkodni. Egy jó márkát keresek max 25 ezer forintért. És ennyiért lehet 12 húrosat kapni? 12 húros mennyivel jobb a 6 húrosnál? Úgy értem, gitározás szempontjából? Könnyebb e vagy nehezebb? - a fogólapja ugyanis elég vastag.

És hol lehet kapni gitármatricát? És mennyiért?És tényleg írnál egy jó márkát, ami nem gagyi : pl. Martinez. Spanyol gitárom van, és az tényleg jó.

És még egy kérdés: Veszprémben van gitárbolt? Vagy Vp megyében hol van a legközelebbi gitárbolt? Főként gitárbolt érdekel, ott több a választék.


2009. szept. 29. 20:51
 1/6 Thurston ***** válasza:
Hát szerintem semmivel sem vastagabb egy átlag 12 húros gitár fogólapja, mint egy hathúrosé. Amúgy nehezebb rajta játszani. Nem sokkal, de azért meg kell szokni. Ha megn em tudod, hogy miben jobb a plusz hat húr, akkor miért akarsz olyat venni?
2009. szept. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát ennyi pénzért újonnan max ilyen Harley Benton szintűeket kapsz (már ha villanygitárt szeretnél). Mindenképpen nézz szét használt gitárokért (gitarshop, hangmester). Akusztikus gitárokból meg ennyi pénzért már egész jókat lehet venni újonnan is (márkát nem igazán tudok mondani, akusztikusok terén nem vagyok otthon).

12 húrosért pedig nézz szét német eBayen. Régebben sokat láttam, és ott elég jó árak vannak, csak mondjuk szállítás kicsit húzós.

2009. szept. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszi, főleg a 2.nak

elsőnek: természetesen tudom, mi a különbség a 12 és a 6 húros között. Mikor megkérdeztem, arra gondoltam, hogy az akkordokat a 12 húroson máshogy kell lefogni - és máshol - mint a 6 húrosnál. Annyira azért értek hozzájuk...

2009. okt. 1. 08:32
 4/6 anonim ***** válasza:

25 ezer Forintért ne vegyél hangszert, mert később meg fogod bánni, hogy nem gyűjtögettél még, és vettél egy rendes hangszert. 50 alatt nem nagyon érdemes még kezdőnek se gitárt venni.


A 12 húroson és 6 húroson ugyanazt kell fogni, csak párban vannak a húrok (egymáshoz nagyon közel), ezért nagyobb nyomáserőt kell kifejtened, hogy megszólaljon az összes.

2009. okt. 15. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

50ért már felső kategóriás hangszert vehetsz simán, kedves előző. A kérdés alapján gondolom, hogy 25ből még annyira nem érdemes gitárt nézni. Én 30ért vettem az első komolyabb giáromat - fender cd-60 - ami egy tökéletes hangszer, mindnt lehet rajta játszani, gyönyörű tiszta hangja van, bár ez 6 húros. 12húrosokhoz kevésbé értek, de nagyon tudom ajánlani ezt a gtárt: [link]


egész jó hangja van, bár még gyűjts hozzá 15ezer forintot. Haveromnak ilyen van. Ja meg arra figyelj, hogy nehéz lesz rajta játszani. 2x annyi erőt kell kifejteni amikor lefogod a húrokat, mivel 2 van egymás mellett. Az akkordokat ugyan úgy kell fogni, és minden ugyan úgy van mint egy 6húroson, csak itt egy húr helyett kettő van egymáshoz közel.

2010. máj. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 F erii válasza:
Vp-be van két hangszerbolt is. Az egyik a Pentaton hangszer, a másik (új) a Hangszerarzenál. Az uttóbbit ajánlanám, mert egy elég jó színvonalú bolt, és mindent tudnak hozni : )
2011. júl. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!