Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Basszus gitározni könnyebb,...

Basszus gitározni könnyebb, mint "sima" gitáron játszani?

Figyelt kérdés
Nyilván más a 2. De azt hallottam, hogy a basszus valamivel egyszerűbb, igaz ez?
2009. szept. 26. 16:05
1 2
 1/15 Thurston ***** válasza:

Mivel más a kettő, nem hasonlítható össze. Egyik hangszer sem egyszerűbb vagy nehezebb a másiknál. Mindet nehéz megtanulni jól használni.


Az mondja, hogy egyszerűbb basszusgitározni, aki a négyakkordos zenéknél nem lát tovább.

2009. szept. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A két hangszer csak formára hasonlít (úgy sem teljesen). Mind a kettőnek megvannak a hátrányai és előnyei is, mellesleg személyfüggő
2009. szept. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
38%
könnyebb igen,mivel általában csak 4 húrja van,és nem akkordokat kell lefogni,hanem egy-egy ujjaddal fogod le a hangokat.
2009. szept. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Thurston ***** válasza:

Az utolsóra ne hallgass, mert láthatóan soha nem fogott még basszusgitárt. (Talán sima gitárt sem.)


Igaz, hogy általában csak egy húrt kell lefogni (bár ugyanúgy előfordulnak akkordok is), de olyan nehéz lefogni a húrokat az elektromos gitárhoz mérten, hogy háromszor annyi időbe telik megtanulni normálisan tapingelni mondjuk. És a gyors játékot is nehezebb megtanulni, hiszen egyrészt a bal kezeddel sokkal nehezebben éred el a különböző bundokat a nyak hossza és a húrok vastagsága miatt, másrészt meg a basszusgitárt érdemesebb újjal pengetni (hogy gyorsabban hozzáférj a vékonyabb húrokhoz is), amit szintén nem egyszerű dolog igazán gyorsan csinálni.


http://www.youtube.com/watch?v=txl0kJPVAu8

2009. szept. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm :)
2009. szept. 27. 12:08
 6/15 anonim ***** válasza:
Jaj tapping, meg egyéb finomságok. Ne hallgass rájuk, könnyebb basszuson. Egy hangot szoktak általában lefogni rajta (ha nem Mr. Virtuóz szeretnél lenni), az ujjad begye meg majd hozzászokik, csak sokat kell gyakorolni rajta. Igen, gitározok 9 éve, és nem egyszer volt kezemben basszusgityó.
2009. szept. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Jól van :)
2009. szept. 28. 19:38
 8/15 Thurston ***** válasza:
Csak ahhoz tudom tartani magam, amit mondtam. Ha azt mondod, hogy könyebb basszusgitározni, mert mindig csak egy hangot kell fogni, akkor egyszerűen igénytelen zenéket játszol/hallgatsz.
2009. szept. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Thurston ***** válasza:
De akkor ennyi erővel gitározni is könyű, mert ott meg csak kvinteket kell lefogni. Jó szintet mindegyikben ugyan olyan nehéz elérni. Nincs összehasonlítási alap, mert két különböző hangszerről bezsélünk, amik más hozzáállást, és más játéktechnikákat követelnek.
2009. szept. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
igen.. nyugodtan provokáljál :D mivel gitározok 9 éve, ezért valószínűleg csakis az igénytelen zenét szerethetem. BUKTA. részedről. Bár lehet azt szeretem, de nekem akkor is egyszerűbb basszusozni, mint gitározni. (nem punkra gondoltam)
2009. szept. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!