Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Akik értenek a zeneszerkesztés...

Akik értenek a zeneszerkesztéshez és a Reason nevű programhoz, válaszolnának pár kérdésemre?

Figyelt kérdés

Zenét akarok szerkeszteni, most újra rámtört ez a mánia, régen is szerkesztgettem párat, de azok tuc-tuc zenék voltak, és túl könnyen el lehetett őket készíteni... Most viszont áttértem a hiphopra (nem most, pár éve már), és rá kell jönnöm, hogy egy hiphop alapot megcsinálni nehéz, főleg ha az ember valami különlegeset, újat akar. Szóval a kérdések:


1, A rapperek, mikor csinálják a zenét, akkor először megírják a szöveget, és keresnek/szerkeszte(tt)nek egy alapot, vagy előbb van meg az alap, és utána írják rá a szöveget?


2, Reason 4 nevű programom van, érdemes lenne megszerezni az 5-ös vagy a 6-os verziót? Sokat javult, illetve sok mindenben különbözik?


3, Mennyibe kerül egy kisebb stúdió kialakítása? Nem kell nagy dolgokra gondolni, csak valami kisebb, amivel elkezdhetném a dolgot... Mert az oké, hogy gépen szórakozok, de ha komolyabban akarom csinálni, csak kéne egy kisebb "házi" stúdió...


4, Tud nekem valaki küldeni olyan weboldalt, ahol zeneelméletet tanulhatok? Iskolákra nincsen pénzem sajnos, de nagyon szeretném kitanulni ezt a szakmát, ugyanis én csak ebben vagyok jó (vagyis nem csak ebben, de ez érdekel a legjobban, hiába tanultam csomó dolgot már...). Akár könyvcím is jó, de lehetőleg ne legyen drága.


Előre is köszi a válaszokat! :)


2013. ápr. 19. 19:51
 1/1 anonim válasza:

1.: Igazából mindkettő lehetséges, de szerintem előbb inkább az alapot írják, csk aztán a szöveget.

2.: Vannak újítások az 5-ös és 6-os verzióban. Ezek lényegesen megkönnyítik a használatot. Én Reason 3-at használok, és teljesen ki vagyok vele békülve, így véleményem szerint nem kell frissítened.

3.: Nem ismerem pontosan az elképzeléseid. Annyit mondhatok, hogy nem olcsó mulatság. Ha meg mégis találsz olcsó cuccokat, azok nagy valószínűséggel gagyik. Tippem szerint egy jó felszereltségű kisstúdió úgy 200-250 ezer minimumból jöhetne ki.

4.: Nem hallottam még ilyen oldalakról. Próbáld beírni keresőbe.

Remélem, hogy tudtam valamennyit segíteni...

2013. jún. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!