Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hegedűsök, vonósok! Melyik...

Hegedűsök, vonósok! Melyik hangközt a legnehezebb intonálnotok?

Figyelt kérdés
Régebben azt hittem, hogy minél nagyobb a hangköz, annál nehezebb, de éneklésnél is például nekem sokkal könnyebb egy tiszta kvintet, vagy tiszta kvartot, mint egy nagyszekundot. Kistercet is könnyebb mint kisszekundot. Nálatok hegedűn hogy van, melyik számít nehéznek? (főleg oktávon belüli ugrások érdekelnek)

2013. ápr. 13. 10:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Öt évig tanultam hegedün, nekem mindig a kisterc volt a legnehezebb, vagy kisebbet, vagy nagyobbat léptem. A többivel nem volt különösebb gondom: )
2013. ápr. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amikor kettősfogásban tercet (kicsit vagy nagyot) kell játszani, akkor az nekem nagyon nehéz. 9 éve hegedülök, és még szeretnék nagyon sokáig :)
2013. jún. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

én 11 éve hegedülök, 3 éve brácsázok. nekem eddig semelyik se okozott gondot, legalább is nem emlékszem. viszont az még most se megy hogy mondjuk van egy olyan menet hogy C D E F G amit el kell játszanom úgy, hogy párhuzamosan felette húzok egy oktávot. az annyit jelent hogy első ujjat leteszem az egyik húron akkor az azután következő magasabb húron egy negyedik újat kell letennem. na már most ha ezt kell játszanom mindkét húron egyszerre, az azt jelenti hogy az ujjrend nem változik, tehát marad az első ujj és a negyedik új és azokat mindig egy szekunddal feljebb tolom (C D E F G) de mivel a hegedű meg minden vonós hangszeren ahogy csúszunk felfelé a hegedűn (minél magasabb fekvésben játszunk) annál szűkebbre kell venni az ujjak közötti távolságot ami engem eléggé megvisel, elsőre sose sikerül, minden hang váltásnál ki kell javítanom magam. igen ez elég nehéz:)


ha érdekel a legnehezebb (bár ez nekem nem okoz problémát mert nagy kezem van) a brácsán oktávot fogni (aminek nem üres húr az alapja). mert mivel nagyobb hangszer ezért nagyobb távolság kell, ergo sokkal jobban ki kell nyújtani a negyedik újat.

2013. júl. 25. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!