Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kezdő együttesnek milyen ének...

Kezdő együttesnek milyen ének erősítő és mikrofont ajánlotok?

Figyelt kérdés

Lényeg hogy olcsó legyen vagy ép a közép kategória. Most először is a lényeg hogy a gitár mellett lehesen hallani.

És keverő mindenkép kell? És miaz a előerősítő?Van valamire még szükség?



2013. ápr. 2. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Attól függ mekora babérokra törtök. Egy pinceklubb behangosításához elég 50w, viszont ha van dobos, akkor a gitárosoknak, és énekeseknek minimum 100w al kell számolniuk, mert elnyomná őket, és nemhogy a közönség nem hallaná őket, hanem egymást sem. Én nekem van egy yamaha ének mikrofonom, igaz nem arra használom amire rendeltetett, de én meg vagyok elégedve vele nagyon. Tavaj vettem 9000 forintért egy év garival. Ha esetleg érdekel a dobozát előkeresem, és pontos szériaszámot is megmondom (elég mélyre elsóztam, szóval csak akkor ha tényleg érdekel:) Erősítők terén, ha új, akkor Laney a nyerő, de ha kis szerencsétek van, hsználtan belefuthattok ennél nagyobb márkákbais olcsón. gitáros haveromnak a harmadik éve van egy használ 100w os Marshal erősítője 65-ért szóval bele lehet futni jó üzletekbe a neten.

A kell e még valami kérdésre én beújítanék egy kontroll ládát, hogy az énekes hallja magát, és a hangjának az erejét.

2013. ápr. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja és bocsánat, hogy a tavaly-t pontos j-vel írtam, nem tudom miért :)
2013. ápr. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 kojee ***** válasza:

Az első ami nagyon fontos, hogy milyen zenét játszotok, mert a hangerő elég meghatározó az ének cuccnál is.

Mi egy aktív hangfallal kezdtünk,mert mi sem tudtuk, hogy mivel kéne kezdeni. Az aktív hangfal ez:

[link]

,de mivel elég zajosak vagyunk ez a női ének mellé kevésnek bizonyult. Viszont a másik zenekar akikkel egy helyen zenélünk, neki már elégséges hangerőt biztosított, bár érteni nem lehetett az éneket náluk sem tisztán.

Később vettünk egy bazi nagy teljesítményű végfokot (az a szerepe, hogy csak hangosít, semmilyen hangszínállítási lehetőség nincs rajta, ehhez egy pici keverőt használunk előerősítőnek- tehát a kérdéseidhez, az előerősítőnek ebben van szerepe, így a keverő is használható előerősítőnek, de az éneknél nagyon jó, ha van egy professzionális előerősítő ami énekhez van kifejlesztve). Valamint vettünk egy hangfalat.

A végfok: [link]

A hangfal: [link]

A keverő: [link]

Tehát a jelenlegi cucc nem olcsó, de az első vétel után ami nekünk kevésnek bizonyult nem akartunk több pénzt feleslegesen kiadni, ezért vettünk új cuccokat. Valójában nincs szükség akkor teljesítményre mint amit a mostani rendszer tud, de ami nagyon fontos, hogy a hangszóróknak nem csak a watt teljesítmény számít, hanem a hangnyomás amit dB-ben produkál.

A mikrofonra csak ajánlani, és javasolni tudom, hogy olcsót ne vegyetek. Szerintem a Shure sm58 egy alap, amellett, hogy nagyon sok helyen használják (kb. ipari szabvány), iszonyat stabil, és kb. elpusztíthatatlan szerkezet, de a megvételénél nagyon figyelni kell mert rengeteg a hamisítvány.

Amire szükségetek lehet még azok a kábelek, és a mikrofonállvány.

2013. ápr. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Popot és pop-rockot játszunk.

Hát igen egy kicsit borsos az ára,de megéri. Most még elég lenne egy olyan amivel ti kesztetek nálunk csak egy gitáros van még (ami én vagyok) és egy énekes + egy háttérénekes. Szerinted így meg felel?Ja és kifelejtettem hogy ez még csak otthoni próbára kéne.

2013. ápr. 3. 12:36
 5/8 kojee ***** válasza:
Otthoni zenélésre egy ekkora teljesítményű aktív hangfal bőven elég. Valójában elég nagyot szól az fajta amit mi használtunk. Nem annyira zúzós zenékhez, még zenekari próbán is simán használható.
2013. ápr. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szerintem akusztikus gitár mellé egy pár négyzetméteres szobához elég lehet talán 10 - 20 w. Szerintetek.
2013. ápr. 3. 15:21
 7/8 A kérdező kommentje:
?
2013. ápr. 3. 15:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Bőven elég.
2013. ápr. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!