Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » 2 Humbucker 1 Single Coil?...

2 Humbucker 1 Single Coil? Megéri ilyen gitárt venni?

Figyelt kérdés

Néztem, a Yamaha ERG121-n 2 humbucker pickup, és egy single coil pickup van. És 5 állású hangzáskapcsoló.

Szerintetek megéri ilyen gitárt venni? Tudtok még ilyen gitárokat mondani? (2 humbi, 1 single coil)


Punk, Grunge, Classic rock, Blues, Hard Rock, Metal-ra kéne a gityó :) (első gitárom lenne, és a hangzás miatt nem tudok dönteni..Most egy single coilosból nem igazán fogok kihozni egy TCS-s hangzást..viszont humbuckerből meg blink182-t vagy Nirvanát nem... :( )


2013. márc. 25. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem meg. A hangzást meg idővel úgyis kitapasztalod, hogy melyikhez van leginkább érzéket. Adja magát a skála a kezed alatt, utána már könnyebb dönteni. Első gitárnak szerintem ideális lehet :)
2013. márc. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem fogsz olyan univerzális gitárt találni, ami az általad felsorakoztatott egymástól távol álló stílusok mindegyikére alkalmas lesz.
2013. márc. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De mégis többre megyek vele, mintha single coilosat vennék, és elkezdenék rajta egy zúzósabb zenét nyomatni..

vagy a másik verzió, hogy veszek egy humbisat, és akkor meg a punk/grunge nem jön rajta ki..

azt tudom (utánaolvasásból), hogy a fa anyagtól, a gitár alakjától, és még pár dologtól függ a hangzás, nem csak a hangszedőtől. De így mégis közelebb tudom hozni, nem? Ha gondoljátok (és értetek hozzá) akkor írhattok privátot is, úgy lehet többre megyek/ünk :)

2013. márc. 25. 22:49
 4/6 anonim ***** válasza:

Micsoda problémáid vannak, ez legyen a legnagyobb :)

Ne a gitártól várd a hangzást, hanem a fejedtől meg a kezedtől.

2013. márc. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Azon már csak a ritmus és a dallam múlik :)


De tényleg, most egy Blink182 meg egy Avenged Sevenfold nem épp ugyanaz a hangszín, és én valami olyan kompromisszumot szeretnék amivel mindkettőt össze lehet hozni. Ha nem is pontosan, de legalább közel.


Mondjuk lehet bekéne mennem Codába, vagy valamelyik hangszerüzletbe és 'kifaggatni' az eladókat :D

2013. márc. 26. 11:27
 6/6 Metallev23 válasza:

Szia!


A Yamaha ERG 121 C típusú gitár az egy jó gitár és kezdésnek én is olyat kaptam. Ami benne van az még jobb 2 hambi és egy single tökéletes ebbe a gitárba. Sokat tanultam rajta. Még a mai napig megvan és játszok rajta 7 éves a hangszer és mellette van egy Ibanez RG320DXFM. Igaz már picit megérett a feltuningolásra nemsoká teszek bele egy újat nyaki és híd állásba. és atom zsir lesz, E standard-hangolásba használom. Ha hangzás bajod van keress meg és segitek. Igazából TCS-t meg Blinket bármilyen pickup-al le lehet játszani .De igazából a pickuptól sok fűgg EMG 81 85 Aktívba a legjobb a Másik meg A Dimarzio a Harmadik meg a Seymour-Duncan ezeknél jobb nincs jelenleg.

2013. márc. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!