Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hangszerész által gyártott gitár?

Hangszerész által gyártott gitár?

Figyelt kérdés

Melyik hangszerészt tudjátok ajánlani, aki elkészít egy gitárt? (elektromos)

Google-ben találtam is meg nem is... Gondolkoztam LP standardon is, de egy, a saját igéneimhez készített gitár jobb lenne :)



2013. márc. 18. 21:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát...nem hiszem,hogy nagyon találnál olyat aki készít neked egy gitárt,bár ha ennyire értesz a gitárokhoz( és,ha van pénzed) akkor vegyél egy jó minőségű gitár testet, hozzá tetszés szerint egy jó nyakat, hangszedőket húrokat és készítsd el magadnak,de én személy szerint jobban támogatnám,hogy vegyél egy komplett gitárt, az szinte biztos,hogy jó minőségű lesz.
2013. márc. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
elég drága multaság, ha nem szart akarsz kapni, akkor többe fog kerülni egy egyedi LP standard, mint egy jó epiphone, de szerintem egy Gibsonnal is vetekedni fog az ára:) pedig az Epiphone már mindent tud, amit egy jó gitárnak tudnia kell.
2013. márc. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

300ezer körül már kaphatsz hangszerész által egyedileg készített gitárt.


Az ár persze sokmindentől függ.


Itt találasz sokat.

[link]

2013. márc. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Készen vegyél gitárt, ne készíttesd, mert szerintem nem éri meg.


Az én esetem:

Uilleann dudát szeretnék venni, de nem árulnak Magyarországon, és külföldön 200 ezer forint körüli átszámítva az ára, ami számomra nagyon magasnak bizonyul.

Abban reménykedtem sokáig, hogy néhány tízezerért hozzá tudok jutni, de igen nagyot csalódtam, amikor megláttam, hogy már a másféle dudák ára is ilyen magas, mint ahogy itt látható:

[link]

Csak azt nem értem, hogy ha egy jó gitárt már 50 ezer alatt is lehet venni, akkor miért nem hasonló a dudák árfekvése???

Lehet, a végén magyar, vagy skót duda-vétel lesz..., bár az is eléggé drága.

2013. márc. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*Azok is eléggé drágák
2013. márc. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez a dudás hozzászólás teljesen félrevezető, hogy jutott eszedbe egy duda árát hasonlítani egy gitáréhoz és ez alapján mondani, hogy nem éri meg???


"külföldön 200 ezer forint körüli átszámítva az ára, ami számomra nagyon magasnak bizonyul.

Abban reménykedtem sokáig, hogy néhány tízezerért hozzá tudok jutni, "


Tipikus... jó hangszert akarsz, de megfizetni már nem szeretnéd?


Jó gitárt meg 50ezerért nem kapsz, legfeljebb kezdő-középszintűt.

Egy egyedileg elkészített hangszer nem tömegtermék, mint ezek az 50ezres, Ázsiában tízezerszámra sorozatgyártottak.


A hangszerésszel megbeszélheted, milyen jellegű gitárt szeretnél, ha nem tudod, ő segít kitalálni, hiszen szakember. Utána megválaszthatod szinte minden paraméterét a hangszernek, a fáját, a formáját, a színét, a hangszedőket, az elektronikát, az egyéb alkatrészeket - és lesz egy olyan jól elkészített gitárod, ami csak neked, rád szabva készült, senki másnak nincs ilyen.

És egy jó hangszerész általában több gondossággal és nagyobb figyelemmel a részletekre készíti el majd, mint egy hasonló árkategóriájú bolti, amiből azért lesz még egy csomó a világban.

Ezt a hozzáértést és kézi munkát meg kell fizetni, csak sajnos Magyarországon ezt sokan nem értik...

2013. márc. 19. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Aktív Gitár


Nem áll szándékomban senkit sem félrevezetni, csak leírtam néhány gondolatot, melyeknek semmi közük sincs a gitárokhoz.

Igazad van, a jó hangszert meg kell fizetni, de sajnos nem vagyok zenész, így nem értek hozzá.

2013. márc. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Értem, rendben. Csak nem volt egyértelmű, miért azt írtad.
2013. márc. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 19. 21:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!