Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért "csattog" a lábdob...

Miért "csattog" a lábdob ennyire ebben a számban?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=EzgGTTtR0kc


Még több bandánál is hallom ezt a jelenséget. Miért van ez?



2013. márc. 11. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

mert az And Justice for All című Metallica-lemez botrányosan rosszul lett lekeverve. basszusgitárt például nem is hallhatsz az egész lemezen, ami elég szánalmas.

a másik ok pedig Lars Ulrich, a legrosszabb dobos, aki valaha is karriert tudott építeni. Hallgasd meg, hogy szól a dob a St. Angeren. okádék!

http://www.youtube.com/watch?v=4-PegaXlZFo

2013. márc. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

És nem lehet, hogy elektromos dobot használ? Azoknak van ilyen hangja, legalábis amiket eddig próbáltam azoknak hasonló volt.

Érdekes videó...

Nme hittem volna, hogy még 30 év masszív dobolás után még mindig úgy nyomja mint egy kezdő :S

A St Anger dob szerintem egéyz türető, bár ott szerintem a pergő ami furcsán szól, ott a lábdob már inkább "pattogós". Az a lemez alapból távol áll tőlem,mert nagyon industriálos lett, ami nem bejövős. Az ilyen zenéhez egyébként a három gitáros felállás szerintem felesleges volt, hiszen egy deka szóló nem volt benne, ami alá pakolni kellet volna a ritmust :S

2013. márc. 11. 22:37
 3/6 anonim ***** válasza:
Metál zenékre jellemző általában, hogy a lábdobot jó élesre, csattogósra EQ-zák. Csak hát az nem minden dalba illik. Ez esetben a youtube minőség (240p) is sokat ronthat a hangzáson.
2013. márc. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de az EQ az equalizert jelenti?
2013. márc. 12. 20:06
 5/6 kocsis0718 válasza:

Ez azért van , mert nem mostani szám!


Régi zene , régi szerkó , régi hangzás...stb... , és akkor ilyen hangzás volt a studiókban is!

Nem vagyok régi gyerek , de ezt lehet hallani!

2013. ápr. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De ezt mai zenekaroknál is hallom szóval ez nem korfüggő -.-
2013. máj. 12. 22:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!