Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi értelme van egy koncertfelv...

Mi értelme van egy koncertfelvételnek (live) albumnak? (Főleg metál zenekarokra értem ezt most, többi lent).

Figyelt kérdés

Egyrészt pocsék a hangzás,ha nem,akkor is hallom,ahogy beleugat a közönség a koncertbe.Ez márcsak azért is idegesítő,mert azonfelül,hogy szar a minőség,idegesítő,hogy nem volt ott az ember(legalábbis engem idegesít).

Ha filmfelvétel,akkor még esetleg megértem(ESETLEG),de egy sima hangfelvételnek egy koncertről tényleg semmi értelmét nem látom.


Vélemények?



2013. febr. 26. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor ne hallgasd. Én szeretem. És azért meg tudják azt csinálni elég jó minőségűre. Azért jó, mert ugyanazt a dalt máshogy is lehet hallani, nem csak az eredeti stúdiófelvételt. Sokkal több élet van benne.
2013. febr. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nyilván más a hangzás,mint egy stúdiófelvételnek.Ha élőben kimész a koncertre,akkor pedig szintén nem ugyanolyan a,de jobb érzés akkor már inkább élőben látni a kedvenc zenekarod.


Nem is hallgatom,de a kérdés az volt,hogy mi az értelme,minek készítik.

2013. febr. 26. 17:43
 3/9 anonim ***** válasza:

Stúdió: http://www.youtube.com/watch?v=L397TWLwrUU

Élő: http://www.youtube.com/watch?v=RLZLqAnepEY&feature=youtu.be&..

Ha nem valami fesztiválfellépés, akkor szerintem nem olyan vészes a hangzás. Az élő sokkal élőbb, dinamikusabb, más, mint a stúdiós felvételek. Igaz, ezeket a lemezeket inkább a rajongóknak csinálják, akik esetleg ott voltak a koncerten is. (A Metallica rögzíti az összes koncertjét eladásra.) Az internet előtti időkben nagy kultusza volt a bootleg kiadványoknak is, volt, hogy csak így tudta hallgatni valaki a kedvenc előadóit, mivel nem volt honnan letölteni.

Engem nem zavar a közönséghang, meg a füttyögés a számok végén, én a közönség éééééóóóóztatását nem szeretem hallgatni, a helyszínen nem zavaró az. Ja, meg a 15 perces dobszólók se a kedvenceim.

De most komolyan, szerinted ez szarul szól? http://www.youtube.com/watch?v=Yqz2Fw6lI0E

vagy ez? http://www.youtube.com/watch?v=V1kBQBoQwbA (bár ez fesztiválos)

Én szeretem néha meghallgatni a számokat nem laboratóriumi körülmények közt is.

http://www.youtube.com/watch?v=Ur99bVj2Jos

2013. febr. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért csinálják, mert sokan szeretik. Jó egy számot több verzióban meghallgatni.
2013. febr. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszaitokat!


"Ha nem valami fesztiválfellépés, akkor szerintem nem olyan vészes a hangzás. Az élő sokkal élőbb, dinamikusabb, más, mint a stúdiós felvételek. Igaz, ezeket a lemezeket inkább a rajongóknak csinálják, akik esetleg ott voltak a koncerten is. "

Én sem azt mondtam,hogy recseg,mint egy százéves rádió :) csak valahogy zavaró,nem tudok elmélyülni a zenében.Igen,elmélyülni,akármilyen furcsán hangzik,egy Metálzenében is el lehet.Ha azt szeretném,hogy minél élőbb,valódibb legyen,akkor meg mondom,inkább koncert-persze erre sincs mindig lehetőség,tudom(főleg mondjuk egy külföldi zenekarnál),de ha meg olyat hallgatok meg,amit máshol vettek föl,mindig az idegesít,hogy "cseszdmeg,de jó lehetett az a konci..."


Egyedül az Akelának van egy száma,ami koncertfelvételes és máshogy hangzik,mint a stúdiós,és tetszik is valamelyest.De tegyük hozzá,ez magyar zenekar,több lehetőség volt koncertre.


Úgysem fogjuk tudni meggyőzni egymást,de a kérdésre kaptam választ,köszönöm.Felpontozva mindegyik.

2013. febr. 26. 20:53
 6/9 anonim ***** válasza:
kisebb, ismeretlen zenekarok szokták azt, hogy előszőr csak a koncert felvételt adják ki lemezen, mert az olcsóbb mint a stúdiózás.
2013. febr. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy el lehet mélyülni, imádom én is. Föleg a Metallica koncertanyagait, dübörög az egész. Érdemes a Master of Puppets dalt meghallgatni eredetiben, aztán mondjuk a '89-es seattlei komcertet, sokkal enegrikusabb. Személyes kedvencem a '86-os dániai koncerten játszott Satitarium.
2013. febr. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én se szeretem különösen a koncertfelvételeket, de nem nagyon hallgatom őket, ennyi.
2013. febr. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bár én nem vagyok metál rajongó, de azért úgy általánosságban leírnám a véleményemet. Én azért szeretek koncertfelvételeket hallgatni, mert kedvenc előadóm esetében a dalok áthangszerelve szólalnak meg, és többségük jobban tetszik ebben a változatban, mint az albumverzió. Ráadásul bizonyos dalokat minden turnén megújítanak. Önmagában a hanganyagot és sem szeretem annyira hallgatni, hiszen egy koncert látvánnyal együtt az igazi, de ezek dvd-n is megjelennek. Igazából többször nézek koncertvideókat a kedvencemtől, mint ahányszor a "rendes" számait hallgatom. :)
2013. márc. 19. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!