Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Cort gitárok közül komolyabbat...

Cort gitárok közül komolyabbat szeretnék, milyet ajánlotok?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy x1-esem van. Nagyon tetszik, de nem tudom hogy koncertekre mennyire alkalmas. A Cort "vonalon" szeretnék tovább haladni. Nállam feltétel, hogy legyen rajta tremolo kar, de Ne floyd rose. Az túlbonyolítaná. Így az x6 és x11 kilőve. Szóval az x2-es mennyire komoly? és vannak e komolyabb tremolos cortok?

2013. febr. 17. 17:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

az x2-es közelről sem komoly... vintage húrlábbal meg olyan ami nem mászik el az első tremolozásnál csak szászezres gitárok alkalmasak tapasztalataim szerint

de ezek talán a legalkalmasabbak arra amire te gondolsz!

[link]


[link]

2013. febr. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

"vintage húrlábbal meg olyan ami nem mászik el az első tremolozásnál csak szászezres gitárok alkalmasak tapasztalataim szerint "


Ez megint egy urban legend. Nem ártana tájékozódni, hogy mitől is van az elhangolódás.

[link]

2013. febr. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
huh az a Custom tetszik. Amúgy csak azt nem értem miből fakad ekkora árkülönbség a komoly és "kezdő" gitárok között?
2013. febr. 18. 17:44
 4/18 A kérdező kommentje:
És az Aero 2? Külsőre sokkal jobban tetszik de mondjuk az olcsóbb, tehát lehet hogy nem olyan jó.
2013. febr. 18. 17:56
 5/18 anonim ***** válasza:

Miből a különbség?

Tedd egymás mellé a paramétereit és elég jól látni.

Jobb anyagok, igényesebb konstrukció, minőségi alkarészek.

2013. febr. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
nem hasaraütésből mondtam hogy elmásznak a rosszabb minőségűek valóban így tapasztaltam, amikor volt a kezembe egy squier (nem a szarabbik fajtából hanem a 100k feletti kategória) és egy PRS amit akárhogy rángattam tartotta magát és music man is nem hülyeségből mondtam
2013. febr. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ezek szerint nem olvastad el...
2013. febr. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
azért én sem mondtam hülyeséget... csak nem mentem bele ennyire részletesen
2013. febr. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

na jó ezen ne veszekedjetek már

Igen nem lehet hülyeség az, hogy a Cort x-1 nek elmászkál a húrja tremolózás közben.

Engem viszont most komolyan érdekel a Cort aero 2. Ha valahol láttok bármilyen véleményt, esetleg személyes tapasztalat van, akkor írjátok le.Amúgy a Costum tetszene, ha a színe nem lenne ilyen ocsmány.

2013. febr. 18. 23:07
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem állítottam, hogy hülyeséget mondtál, csak azt, hogy túlzott leegyszerűsítés ez az "olcsó gitár tremolója elhangolódik" dolog...
2013. febr. 19. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!