Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az elektromos gitár hangja...

Az elektromos gitár hangja függ attól hogy milyen fából készült a gitár teste?

Figyelt kérdés
És ha igen, miéért?!?
2009. szept. 1. 14:22
 1/7 Thurston ***** válasza:
100%
Az okosak azt mondják, hogy igen, de elég kevés olyan meber van, aki ezt ténylegesen meg is hallja.
2009. szept. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Jó, azt tudom hogy sokan mondják hogy függ tőle.. de miért?!:D

ha úgyis a hangszedő alakítja át a rezgést, akkor nem értem hogy a fa anyaga hogy játszik közre

2009. szept. 2. 06:59
 3/7 anonim ***** válasza:
A faanyag minősége a lényeges, a minőségi faanyagok közt nincs füllel könnyen hallható különbség. A rétegelt lemezből készült gitárok azok, amik sokkal rosszabbul szólnak, mint a fából készítettek. Azért, mert a húrok együtt rezegnek a testtel, és úgy lesz olyan hangja, amilyen. Különben nem lenne szükség testre. :)
2009. szept. 5. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom a hangszedő is biztos sokat számít és nem tudom milyen különbségek voltak de én játszottam egyszer egy fenyőből készült Les Paul gitáron, nagyon meleg, lágy hangja volt... sokkal másabb mint pl egy kemény fából készült fender stratonak (persze annak is nagyon szép hangja van :P )
2009. nov. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Thurston ***** válasza:
Ennek lehet köze ahhoz, hogy a Les Paulban általában humbucik vannak, a STratoban pedig egytekercses hangszedők...
2009. nov. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
van humbucker a "stratomon", nem szól úgy mint egy les paul :D
2009. nov. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Thurston ***** válasza:
MIndegy. Ez max akkor lenne érdekes dolog, ha pontosan ugyanolyan hangszedő lenne benne, ugyanott, és akkor is lenne tisztán hallható különbség.
2009. nov. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!