Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ezzel a módszerrel is meg...

Ezzel a módszerrel is meg lehet jól gitározni tanulni?

Figyelt kérdés
Tanulok, gyakorlok akkordokat, egy egész számot is tudok már (Bob Marley: Redemption Song) játszani rendesen, de úgy gyakorolnék tovább, hogy nem számokat tanulok meg konkrétan, hanem saját magam kreálok a fejemben akkorsorozatokat, vagy tabot, és azt játszom el... először lassan majd gyorsan... mert a mások által írt dalok kicsit bonyolultak (bár ha saát magam kreálok, érdekesmód könnyebnek tűnik elsajátítani. Így meg lehet tanulni gitározni mondjuk egy thrash metal zenekar alapításhoz jó szintre???

2013. jan. 19. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2013. jan. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
az a gond, hogy thrash metálnál teljesen más az akkord és a gitárszólam, mint pl bob marleynál v ha te találsz ki akkordsort. egy műfajt csak úgy lehet rendesen megismerni és elsajátítani, hogy nagyon sok számot játszol az adott műfajban. saját akkordsorozatokkal ott nem sokat érsz, mert ott a kvintakkordok, riffek, és szólók jellemzőek, akkordozással meg egyiket se tanulod meg.
2013. jan. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ugye hogy könnyebb, ha magadnak csinálod? ezért mondom azt, szinte mindenkinek, el kell rugaszkodni a taboktól, és ha hallás után csinálod ugyanezt, az sokat fog segíteni

egyébként tanár nélkül mindegy milyen módszert találsz ki, úgyis hiányozni fog millió dolog. kell egy jó tanár, ha komolyan gondolod

2013. jan. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szerintem elöször tanulj meg több mint 10 dalt utána probáld ugy tanulni. Én is magamtól tanultam meg gitározni sokkal gyorsabban jutottam magasabb szintre mint tanáral ismerőseim

Bár az biztos hogy elméletett nem nagyon fogod tudni ami akár hogy is nézük kelleni fog.

2013. jan. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy gyakorlásnak nem rossz, ha saját magad által kitalált akkordsorozatokat, dallamokat játszol. Ezzel azonban 'csak' a már megismet technikákat gyakorlod, mélyíted el, új dolgokat nem igazán tanulsz. Éppen ezért kell más előadók művein gyakorolni, mert azzal ismersz meg új dolgokat. Másrészt minden tiszteletem Bob Marley-é, de azzal nem igazán fogsz közelebb jutni a trash metálhoz. Ha trash metal együttest akarsz alapítani, akkor logikus, hogy az ahhoz szükséges technikákat (kvintek, skálák a szólókhoz) kellene megtanulni, illetve ezeket a technikákat ilyen műfajú számokon gyakorolni.
2013. jan. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!