Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni dobolni?

Figyelt kérdés
Jelenleg 5 éve gitározom( 4 év klasszikus 1 év elektromos), a dobolás nem rég kezdett el érdekelni, részben azért,mert ha szeretnék zenekarban játszani akkor dobosként nagyobb esélyem van,mint gitárosként,mivel gitárosból rengeteg van.

2013. jan. 13. 00:47
 1/3 anonim ***** válasza:
35 év
2013. jan. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Attól függ, milyen jó a ritmusérzéked, pl én életemben nem ültem dobnál, és egyszer egy banda gyakorolt, és a végén odaengettek a dobhoz(csak az volt a sz@rásos rész h balkezes vagyok :D) és rögtön a nickelbacktól az animalst doboltam, meg a smell sliket a nirvanától,(és azóta is dobolgatok) és azért ment jól mert otthon mindenen kopácsoltam egész nap egész kis korom óta(meg azok szerint, akik hallottak dobolni, kurv@ jó ritmusérzékem van)... na de jólvan nem ez a lényeg, hanem, az hogy akkor "tudsz" dobolni, ha mind a 4 végtagodat függetleníted egymástól, ami nem egy egyszerű dolog, meg az alapokat meg kell tanulni pl hogy fogjuk az ütőt, a lábdob használata, pergetések,duplázások... meg ha pl valaki mondaná, h "béna vagy, lassú" akkor azt saját magára mondja, nem az számít h milyen gyorsan tudsz lábgépelni, vagy pergetni, hanem akkor vagy pró, ha mindegyik végtagoddal külön ritmust tudsz lejátszani hosszabb időn keresztül...

Ha kell segítség, akkor írj nyugodtan, én sem vagyok még valami pró, de ha akarod segítek az alapokban... különben youtubon van rengeteg oktató videó, nézelődj!

2013. jan. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
hát.. 3 éves korom óta dobolok, most 13 éves vagyok, és hallás után mindent eltudok dobolni:) Zenét is elég, ha egyszer meghallgatom, már a ritmusra, meg az alapra ráérzek:) De ez a gyakorlás mennyiségétől függ:D
2013. jan. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!