Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gáz, ha lányként szeretnék...

Gáz, ha lányként szeretnék megtanulni dobolni? Késő elkezdeni ilyen korban?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok és imádom a zenét. Egyik haverbarátom dobol, és nagyon megtetszett. Rock zenét hallgatok, ilyen stílusban szeretnék játszani (ha sikerül belevágni a dobolásba).


1. Fura, ha egy lány dobol? Őszintén szólva nem sok lányt ismerek, aki dobol, konkrétan egyet se.

2. 15 éves korban érdemes elkezdeni?

3. Hogyan kezdjem el? Tanárt válasszak vagy gyakorolgassak magamtól?


Elnézést a sok kérdésért, nagyon izgat a téma. Köszönöm előre is! :) \,,/_


2011. szept. 14. 17:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem egyáltalán nem gáz... ha az lenne, akkor se mások véleményével törődj. De nem az, nekem 3 lány ismerősöm is van, aki dobol, kettő még sokkal jobban is, mint én:D

Számomra még vonzó is, ha egy lánynak van valami hobbija, amit tiszta szívből űz, és ezen nem változtat az, ha ez a hobbi a zene.

Érdemes tanárt választani. El lehet kezdeni autodidakta módon is persze, de a dobolás azért elég összetett és nehéz dolog, szerintem jobban jársz tanárral.

Keress a neten, elég sok van. Ha gondolod, akkor ajánlani is tudok.

Amúgy nem is késő ilyenkor elkezdeni, van pár világhírű dobos, aki bőven 15 éves kora után kezdte. Ráadásul a rock még a legegyszerűbb műfajok közé tartozik, szóval hamar egész jó lehetsz benne.


Remélem összejön, és örömet találsz benne.

Sok sikert!

\m/

2011. szept. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a biztató szavakat! :) Lenne egy pár kérdésem még (ha nem gond), dobhatnék egy privit? :)
2011. szept. 14. 18:11
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hali


Én is 15 éves korban kezdtem el dobolni és már 18 vagyok :D Ha eleget gyakorolsz és szeretnéd akkor nem késő!!! Amúgy egyáltalán nem gáz ha egy lány dobol (fiú vélemény :D) Elkezdeni pedig... én különtanárhoz jártam, ott először kisdobos gyakorlatok (pergődobos), aztán háromdobos gyakorlatok (konga, bongó), majd egy fél év után kezdtünk el szerkón is játszani. Viszont sokféle képpen el lehet kezdeni...

2011. szept. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem fura, ismerek lány dobost. Sőt nekem is szimpatikus hangszer. Kb egy éve kezdtem el gitározni és egy kicsit idősebb vagyok nálad. Mért és mikor is lehetne késő? Talán majd 'odaát'. x)

Tanulás: esetleg kérd meg a haverod, hogy segítsen vagy még beiratkozhatsz zeneiskolába is akár (amíg 18 alatt vagy alig kell fizetned), én már elmúltam, mikor be akartam iratkozni és közölték, hogy évi/félévi 160ezerért mehetek :/

persze a magántanár a legjobb :) bár nekem gitárral kapcsolatban nehéz dolgom volt, mert a tanárok nagy része komolyzenében jártas, és csak azt hajlandó tanítani. sok sikert!

2011. szept. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Dobhatsz privit, persze. Igyekszek segíteni.
2011. szept. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 mbalage ***** válasza:
100%

1. Abszolút nem fura, sőt izgalmas dolog. Én többet is ismerek, az egyik itt lakik a házban, egy másikkal pedig zenéltem is egy rövid ideig.

2. A házban lakó lány is ennyi idősen kezdte. Sajnos, azóta abbahagyta. :(

3. Valamilyen külső segítség mindenképp jól jöhet a legelején. Ha csak egy-két leckét veszel, már az is sokat segít. Akár a kedvenc zenekarod dobosát is megkeresheted, mert aki a zenélésből él, az általában oktat is. Előbb-utóbb saját szerkót is kell majd vegyél, ehhez már mindenképp érdemes egy hozzáértő ember segítségét kérni.


De a legfontosabb az, hogy tényleg nagyon izgasson a téma. A kitartáson múlik minden!

2011. szept. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hy,

Hogy lenne furcsa?!:D Renegeteg csajt lattam dobolni;)


Masik nembaj, hogy 15 vagy...

Nezd meg ezt a csavot:

http://www.youtube.com/watch?v=wPJM4czWkNw

15 evesen kezdett el gitarozni...sztem egyaltelan nem gyenge...:)


Good Luck!

2011. szept. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Ugyan már a többiek elmondták, hogy egyáltalán nem fura lányként dobolni. Sőt úgy tudom, hogy jelenleg a világ legjobb dobosa (gondolom ez mindig változik, hogy éppen ki az) is egy fiatal félvér hölgy. Sajnos a nevét nem tudom, de van egy DVD-m, amiben Herbie Hancock-kal játszik együtt. Elképesztő,a hogy dobol! :-)
2011. nov. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 mbalage ***** válasza:
50%

Nem létezik olyan cím, hogy "a világ legjobb dobosa". Ugyan ki adományozná ezt, és mi alapján?!


Nem, nem ezzel kell foglalkozni. Elég, ha az ember jó akar lenni valamiben. Sőt, mindig jobb akar lenni, mint amilyen jelenleg. Ez a legfontosabb az életben, ez viszi előre az emberiséget!


Az összes 15 éves lánynak azt tanácsolom, próbáljanak meg valami értelmes elfoglaltságot találni, hogy ne legyen belőlük is olyan fásult felnőtt, mint akiket a metrón lehet nap mint nap látni!

2011. nov. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm Mindenkinek a biztató szavakat! :)
2011. nov. 23. 20:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!