Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért nem "izzik" jobban az...

Miért nem "izzik" jobban az erősítőm?

Figyelt kérdés

Van egy orange crush PIX 12L-em de azt a bizonyos hatást, amikor a gitárosok csak az ujjukkal rezonáltatják a gitárt nem tudom elérni. Hiába mozgatom csak pötyög.... Kipróbáltam minden beállítást rajta, magasabb hangerő de semmi...


GOndolok itt olyanra mint pl AC/DC thunderstruck introja vagy a Rock you like a hurricane solojának az eleje: [link]


Komolyabb erősítő kell?


2013. jan. 11. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
ez lehet attól hogy a gitárodban nem elég jók hozzá a hangszedők (humbucker nélkül nem is érdemes nagyon megpróbáni) de nagyon sok múlik az effekten is.. az lehet a baj hogy az erősítő beépített torzítója nem elég agresszív hozzá...
2013. jan. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Dean ZX dupla humbuckeres szóval azt nem hiszem.


Milyen multieffekt kellene hozzá?

2013. jan. 11. 13:27
 3/8 anonim ***** válasza:
Az erősítő nem igazán ahhoz van, hogy módosítson a hangszínen és effektezzen. Ilyeneket torzítókkal szoktak elérni, amiket pluginok formájában le is tudsz tölteni egy számítógépre, és zeneszerkesztő programokkal tudod is használni.
2013. jan. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi!


Fú hát őszintén szólva kezdek elkeseredni kicsit.


Nagyon sokáig akusztikussal toltam ezért váltottam elektromosra hisz azért azzal lehet vegyes zeneformákat elérni.


De nem gondoltam volna hogy ennyit kell vele szorakozni.


Először sz.gépen probálkoztam AC BOX progival az tényleg tele van effektekkel de azon elven vagyok egy gitárt ne számítógéppel kelljen megszolaltassak hanem egy sima erősítővel de ősztinén szólva nem valami nagy eresztés a hangzás....


De hát koncerteken hogy csinálják gondolom van ezerféle effekt meg számítógépes rendszer a háttérbe nem tudom ennyire nem értek hozzá, tényleg csak mezei akusztikusan toltam de mindig is érdekelt az elektromos is...


Lehet egy overdrive pedál megoldaná ezt a problémát? Vagy nem tudom [link]


SZerintetek innen?


Őszintén szólva teljesen megtanultam a Rock you like a hurricane dalt, de szólónál visszahalgatva sírás színten voltam... Tiszta nyers semmit nem izzik konertfelvételken a gitáros az ujjával szolaltatja meg a gitárt én meg tekerem mind az állat mert egyébként olyan mint egy magába visítozó kisgyerek : ///


Igaz mondták a boltba Orange nem éppen rock erősítő de nem gondoltam voln hogy szinte csak sima country dalt ellehet vele játszani és ennyi...


Tegyük fel ha egyszer eljutnék koncertezni, ami tényleg csak egy feltevés, akkor nekem hogy egy ilyen pörgős dalt szépen eltudjak játszani számítógépes rendszerekre lenne szükségem?

2013. jan. 11. 13:52
 5/8 A kérdező kommentje:

pls nézzétek el, kezdő vagyok ezen a téren.


Értek az informatikához, illet a gitározáshoz is konyítok, egyedül a gitár és a számítógép közötti kapcsolatokat akarom megfejteni... Vagyis ezeket az elektromos megszólaltatásokat....

2013. jan. 11. 13:56
 6/8 anonim ***** válasza:

Esetleges beállítás: gain-t, és overdrive-ot tekerd fel, a magasból és mélyből legyen rajta, a közepeket viszont vágni kellene, és a hátulsó pick-up-ot kellene használni, és a gitáron is tekerd fel a hangerőt ütközésig....

Ha így sem akar jönni a hang, akkor esetlegesen egy kompresszor pedált lenne érdemes a gitárod és az erősítő közé kötni. A kompresszor a kiugró dinamikával rendelkező hangokat vágja, miközben az erőtlen hangokat dinamikáját megnöveli.

2013. jan. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Mindent így csináltam, de ha meg is szólal akkor tiszta zaj és recsegés az egész


ez megfelelő lenne? [link]

2013. jan. 11. 15:21
 8/8 A kérdező kommentje:
ez miben más? [link]
2013. jan. 11. 15:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!